Deprecated: strripos(): Passing null to parameter #2 ($needle) of type string is deprecated in /home/scripta/domains/planetaprawo.pl/public_html/core/classes/bootstrap/Initializer.php on line 61
Notariusze udzielą bezpłatnych informacji prawnych dotyczących dziedziczenia

Notariusze udzielą bezpłatnych informacji prawnych dotyczących dziedziczenia

artykul

W sobotę 18 listopada odbędzie się kolejny Dzień Otwarty Notariatu. W tym roku upłynie on pod hasłem ′Porozmawiaj z notariuszem o zmianach w prawie spadkowym i ich skutkach”.

Dzień Otwarty Notariatu

Dzień Otwarty Notariatu to inicjatywa społeczna samorządu notarialnego realizowana przez Krajową Radę Notarialną, 11 rad izb notarialnych oraz spółkę Rejestry Notarialne. Nadrzędnym celem wydarzenie jest edukowanie społeczeństwa w tych obszarach prawa, które leżą w kompetencjach notariuszy, jak również informowanie o rodzajach umów i czynnościach notarialnych, które będą odpowiednie dla realizacji zakładanych celów. Warto przy tym wspomnieć, że Dzień Otwarty Notariatu, organizaowany od 2010 roku, to jedna z trzech akcji edukacyjnych prowadzonych przez samorząd notarialny. 

14. edycja Dnia Otwartego Notariatu poświecona zmianom w prawe spadkowym

Tematem przewodnim tegorocznej edycji Dnia Otwartego Notariatu są zmiany w prawie spadkowym, które weszły w życie w maju (jak ustawa o fundacji rodzinnej czy zmiany w zachowku) oraz wejdą w życie w połowie listopada (dotyczące odrzucenia spadku przez małoletniego, rozszerzenia przesłanek uznania spadkobiercy za niegodnego dziedziczenia o uporczywe uchylanie się od wykonywania wobec spadkodawcy obowiązku alimentacyjnego oraz kręgu spadkobierców ustawowych w sytuacji, gdy zmarły nie pozostawił najbliższych). Notariusze odpowiedzą na pytania związane z bezpiecznym przekazywaniem majątku, zarówno podczas spotkań stacjonarnych, jak i telefonicznie (pod wskazanymi numerami telefonów) oraz online (streaming live oraz na czacie). 

Pytania notariuszom można zadawać już teraz za pośrednictwem strony internetowej www.porozmawiajznotariuszem.pl. Odpowiedzi na nie będą udzielane w dn. 18 listopada w trakcie streamingu na profilu Porozmawiaj z Notariuszem na Facebooku. Jego częścią będą także rozmowy z notariuszami na ważne tematy dotyczące czynności notarialnych.

 

Źródło:

Dzień Otwarty Notariatu, https://www.porozmawiajznotariuszem.pl/dzien-otwarty-notariatu/

__________________________________________________

Treści publikowane w serwisie internetowym PlanetaPrawo.pl mają charakter informacyjno-edukacyjny. Nie stanowią one porad prawnych i nie zastępują profesjonalnej pomocy prawnej. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek skutki związane z ich wykorzystywaniem. Wszelkie prawa zastrzeżone – powołując się na publikację podaj źródło. Wykorzystywanie zawartości serwisu internetowego PlanetaPrawo.pl jako danych treningowych AI jest zabronione. 

PlanetaPrawo.pl - przepisy, praktyczne komentarze, orzecznictwo, marketing prawniczy

Odwiedź nasz Sklep, polub nas na Facebooku, obserwuj nas na Twitterze

 

>>Powrót do artykułów w: Rodzina

Korzystając z naszych usług akceptujesz postanowienia Regulaminu oraz Polityki prywatności. Strona wykorzystuje pliki cookie. Możesz zarządzać plikami cookie poprzez modyfikację ustawień przeglądarki, z której korzystasz.

Przechodzę dalej