Deprecated: strripos(): Passing null to parameter #2 ($needle) of type string is deprecated in /home/scripta/domains/planetaprawo.pl/public_html/core/classes/bootstrap/Initializer.php on line 61
Szkolenia dla radców prawnych w listopadzie

Szkolenia dla radców prawnych w listopadzie

artykul

Podano harmonogram szkoleń dla radców prawnych, które odbędą się w listopadzie.

KIRP publikuje plan szkoleń na listopad

Listopad to kolejny miesiąc, w którym radcowie prawni mogą zdobyć punkty liczone do obowiązku doskonalenia zawodowego. Krajowa Izba Radców Prawnych opublikowała komunikat, w którym przedstawia harmonogram e-szkoleń. Poznajmy szczegółowy zakres zagadnień, z którymi przyjdzie się zapoznać radcom prawnym w listopadzie.

Program szkoleń

Zgodnie z komunikatem, poszczególne szkolenia zaplanowano na dzień:

9 listopad 2023 r.
- godz. 17.00    Ograniczenia w zbywaniu „praw udziałowych” w spółkach osobowych i kapitałowych w kontekście KSH oraz umów spółek 
- godz. 19.00    Kara umowna w świetle aktualnego orzecznictwa sądowego 

16 listopada 2023 r.
- godz. 17.00    Biały Wywiad 
- godz. 19.00    Sankcyjne odstąpienie od umowy 

23 listopad 2023 r.
- godz. 17.00    Postępowanie spadkowe po zmianach KC i KPC z 2023 r. 
- godz. 19.00    Ustawa o doręczeniach elektronicznych 

30 listopada 2023 r.
- godz. 17.00    Wystąpienia publiczne i autoprezentacja 
- godz. 19.00    Nowelizacja ustawy o prawach konsumenta i orzecznictwo TSUE dot. praw konsumentów

Jak informuje KIRP,  aby wziąć udział w szkoleniu, każdy uczestnik musi posiadać aktywne konto na platformie e-KIRP. Szkolenia nie wymagają rejestracji. 

Doskonalenie zawodowe radców prawnych

Obowiązek doskonalenia zawodowego radców prawnych ma ma charater ustawowy. Zgodnie z art. 41 pkt 4 ustawy o radcach prawnych do zadań samorządu należy doskonalenie zawodowe radców prawnych. Natomiast konieczność przestrzegania reguł samorządowych dotyczących doskonalenia zawodowego wynika z art. 14 Kodeksu Etyki Radcy Prawnego, zgodnie z którym radca prawny ma obowiązek dbać o rozwój zawodowy poprzez kształcenie ustawiczne i jest obowiązany brać udział w szkoleniach zawodowych na zasadach określonych przez właściwy organ samorządu.

Każdy radca prawny, w ramach trzyletniego cyklu, musi zdobyć 40 punktów. Niespełnienie powyższego warunku, jako zachowanie sprzeczne z zasadami etyki oraz naruszające obowiązek zawodowy, wyczerpuje znamiona przewinienia dyscyplinarnego. Za majowe szkolenia online radca prawny może uzyskać 4 punkty za każde ze szkoleń. By wziąć udział w szkoleniu, każdy uczestnik musi posiadać aktywne konto na platformie e-KIRP.

Jak informuje KIRP,  trzyletni cykl szkoleniowy przewidziany Regulaminem zasad wypełniania obowiązku doskonalenia zawodowego przez radców prawnych i zadań organów samorządu służących zapewnieniu przestrzegania tego obowiązku upływa 31 grudnia 2023 roku. Oznacza to, że radca prawny jest obowiązany do przedłożenia właściwej okręgowej izbie radców prawnych wymaganych Regulaminem zaświadczeń, oświadczeń lub innych dokumentów potwierdzających doskonalenie zawodowe w określonej Regulaminem formie, niezwłocznie po jego odbyciu a za ostatni rok cyklu szkoleniowego do 31 stycznia 2024 r. Z kolei wniosek w sprawie zwolnienia z wypełnienia obowiązku doskonalenia zawodowego lub zmniejszenia jego wymiaru powinien zostać złożony do 31 grudnia 2023 r. Wniosek złożony po terminie pozostawia się bez rozpoznania.

 

jak zwiększyć dochody kancelarii prawnej

 

Źródło:

Komunikat KIRP, https://kirp.pl/premiera-nowych-szkolen-na-platformie-e-kirp-harmonogram-na-listopad/

__________________________________________________

Treści publikowane w serwisie internetowym PlanetaPrawo.pl mają charakter informacyjno-edukacyjny. Nie stanowią one porad prawnych i nie zastępują profesjonalnej pomocy prawnej. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek skutki związane z ich wykorzystywaniem. Wszelkie prawa zastrzeżone – powołując się na publikację podaj źródło. Wykorzystywanie zawartości serwisu internetowego PlanetaPrawo.pl jako danych treningowych AI jest zabronione. 

PlanetaPrawo.pl - przepisy, praktyczne komentarze, orzecznictwo, marketing prawniczy

Odwiedź nasz Sklep, polub nas na Facebooku, obserwuj nas na Twitterze

 

>>Powrót do artykułów w: Kancelaria

Korzystając z naszych usług akceptujesz postanowienia Regulaminu oraz Polityki prywatności. Strona wykorzystuje pliki cookie. Możesz zarządzać plikami cookie poprzez modyfikację ustawień przeglądarki, z której korzystasz.

Przechodzę dalej