17 lutego rozpoczyna się próbny egzamin radcowski zorganizowany przez KIRP. Stanowi on okazję do sprawdzenia swej wiedzy przed wiosennym egzaminem zawodowym.
Rzecznik TSUE wydał opinię w sprawie C-520/21 . Odniósł się w niej do roszczeń banków w sytuacji, gdy umowa kredytu została uznana za nieważną.
Trybunał Konstytucyjny oceni, czy zasady wynagradzania sędziego w 2023 r. są konstytucyjne.
Według projektowanej nowelizacji Kodeksu pracy pracownik będzie mógł domagać się zmiany typu umowy, ewentualnie zmiany umówionych warunków zatrudnienia.
SN rozpoznał skargę kasacyjną, w której kluczową rolę odgrywała kwestia, czy prawo własności nieruchomości, nabytej w trakcie małżeństwa, weszło do majątku wspólnego małżonków, czy do majątku osobistego małżonka.
Takie rozwiązanie rekomenduje Zespół Doradców ds. kontroli konstytucyjności prawa przy Marszałku Senatu X kadencji.
Kolejna nowelizacja obejmująca Kodeks pracy stała się faktem. Wprawdzie ustawa trafiła właśnie do Senatu, to już wiadomo, z jakich rozwiązań na pewno skorzystają pracownicy - rodzice.
Dowody zawierające informacje niejawne mogą być przeprowadzane w toku postępowania sądowego. Tymczasem brakuje regulacji, które w sposób kompleksowy określałyby zasady i tryb postępowania z informacjami niejawnymi w postępowaniu cywilnym i sądowoadministracyjnym.