Na bazie obowiązujących przepisów Kodeksu pracy ustawodawca buduje odrębną i całościową regulację dotyczącą układów i porozumień jako szczególnych źródeł prawa pracy. Projekt ustawy o układach zbiorowych pracy i porozumieniach zbiorowych zaprezentowało Rządowe Centrum Legislacji.
Zawarcie porozumienia w sprawie rozwiązania umowy o pracę jest zdarzeniem prawnym prowadzącym do ustania stosunku pracy na zasadach ustalonych przez strony.
Prawomocne skazanie za niektóre rodzaje przestępstw uniemożliwia osobie fizycznej pełnienie istotnych funkcji w spółkach handlowych.
Sąd Najwyższy przeanalizował właściwości sklepu internetowego uznając, że może on stanowić odrębne i samodzielne dobro majątkowe w rozumieniu art. 55(1) k.c.
Ustawodawca proponuje ustanowienie nowego uprawnienia pracowniczego w postaci dodatkowego urlopu macierzyńskiego dla rodziców hospitalizowanych dzieci.
Rada Ministrów podjęła decyzję w sprawie ustanowienia programu dofinansowującego wynagrodzenia rodzin zastępczych zawodowych i prowadzących rodzinne domy dziecka na lata 2024-2027.
Statut jest podstawowym dokumentem, który określa kwestie ustrojowe związku zawodowego. W oparciu o statut związek zawodowy funkcjonuje w obrocie jako organizacja legitymująca się szeregiem uprawnień o charakterze materialnym i procesowym.
Ustawodawca, chcąc zagwarantować żołnierzom bezpieczeństwo prawne, wprowadza do Kodeksu karnego nowy kontratyp.