W dniach 23 – 24 października odbędzie się konferencja "Dziecko pokrzywdzone przestępstwem”.
Konferencja „Dziecko pokrzywdzone przestępstwem” dawniej „Pomoc dzieciom – ofiarom przestępstw” to spotkanie profesjonalistek i profesjonalistów działających na rzecz pomocy dzieciom, które doświadczyły różnych form przemocy i wykorzystywania, a także ochrony praw dzieci, które uczestniczą w procedurach prawnych. Konferencja organizowana jest od 2004 roku przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę.Jak informują organizatorzy, dotychczas w dziewiętnastu edycjach wydarzenia udział wzięło ponad 17 tysięcy osób – sędzi i sędziów, prokuratorek/ów, kuratorek/ów, psycholożek/gów, psychiatrek/ów, pedagożek/gów, przedstawicieli i przedstawicielek instytucji rządowych, samorządowych i organizacji pozarządowych oraz innych profesjonalistek/ów, przez co konferencja stała się wyjątkową przestrzenią do zdobywania wiedzy, nawiązywania nowych kontaktów i wymianę doświadczeń.
W tym roku 20. Ogólnopolska Konferencja "Dziecko pokrzywdzone przestępstwem" odbędzie się – po trzyletniej przerwie – w formule stacjonarnej, w dniach 23 - 24 października. Tegoroczna formuła przewiduje 2 dni spotkań, 14 sesji, grono krajowych i zagranicznych ekspertów. Konferencja jest bezpłatna dla przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości. W trakcie tegorocznej konferencji zostaną również zaprezentowane wyniki badania dot. diagnozy przemocy wobec dzieci w Polsce w 2023 roku, zrealizowanego przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę w bieżącym roku, w ramach projektu realizowanego z Funduszu Sprawiedliwości.
Wydarzenie organizowane jest corocznie (od 2004 roku) przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę, we współpracy z Ministerstwem Sprawiedliwości. Od roku 2019 roku współfinansowane jest z Funduszu Sprawiedliwości, którego Dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.
Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej Fundacja Dzieci Niczyje) istnieje od 1991 roku, a jej misją jest dążenie do tego, by wszystkie dzieci miały bezpieczne dzieciństwo i były traktowane z poszanowaniem ich godności i podmiotowości. Działania Fundacji koncentrują się na ochronie najmłodszych przed krzywdzeniem, a także na zminimalizowaniu konsekwencji, jakie niesie ze sobą doświadczenie przemocy. Dużą uwagę przywiązuje do wspierania rodziców – aby dzieci mogły od nich dostać jak najlepszą opiekę i wychowanie.
>>Czytam więcej w: Konferencje
Źródło:
- 20. Ogólnopolska Konferencja "Dziecko pokrzywdzone przestępstwem", https://konferencja.fdds.pl/#program
- komunikat KIRP, https://kirp.pl/20-ogolnopolska-konferencja-dziecko-pokrzywdzone-przestepstwem/
__________________________________________________
Treści publikowane w serwisie internetowym PlanetaPrawo.pl mają charakter informacyjno-edukacyjny. Nie stanowią one porad prawnych i nie zastępują profesjonalnej pomocy prawnej. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek skutki związane z ich wykorzystywaniem. Wszelkie prawa zastrzeżone – powołując się na publikację podaj źródło. Wykorzystywanie zawartości serwisu internetowego PlanetaPrawo.pl jako danych treningowych AI jest zabronione.
PlanetaPrawo.pl - przepisy, praktyczne komentarze, orzecznictwo, marketing prawniczy
Odwiedź nasz Sklep, polub nas na Facebooku, obserwuj nas na Twitterze
Nowelizacja prawa rodzinnego: Wysłuchanie małoletniego
2023-07-29 16:37Nowelizacja prawa rodzinnego: Reprezentant dziecka
2023-07-26 12:03Procedura ubezwłasnowolnienia
2022-03-12 15:44Przemoc domowa - jak reagować?
2024-05-04 13:48