Egzamin radcowski 2025: Ruszają zajęcia przygotowawcze

Egzamin radcowski 2025: Ruszają zajęcia przygotowawcze

Źródło grafiki: https://pixabay.com/photos/book-open-fan-pages-1731745/

Aplikanci radcowscy, którzy przystępują w tym roku do egzaminu zawodowego, mogą wziąć udział w specjalnych szkoleniach przygotowanych przez KIRP.

Egzamin radcowski 2025

Egzamin radcowski odbędzie się w kwietniu. Minister Sprawiedliwości w porozumieniu z Krajową Radą Radców Prawnych wyznaczył termin egzaminu:

- na dzień 1 kwietnia 2025 r. godz. 10.00 – część pierwsza, obejmująca rozwiązanie zadania z zakresu prawa karnego,
- na dzień 2 kwietnia 2025 r. godz. 10.00 – część druga, obejmująca rozwiązanie zadania z zakresu prawa cywilnego lub rodzinnego,
- na dzień 3 kwietnia 2025 r. godz. 10.00 – część trzecia, obejmująca rozwiązanie zadania z zakresu prawa gospodarczego oraz
- na dzień 4 kwietnia 2025 r. godz. 10.00 – część czwarta i piąta, obejmująca rozwiązanie zadań z zakresu prawa administracyjnego i z zakresu zasad wykonywania zawodu lub zasad etyki.

Zajęcia przygotowawcze w KIRP

W tym roku Krajowa Izba Radców Prawnych ponownie organizuje serię zajęć powtórzeniowych skierowanych do aplikantów radcowskich. Jak poinformowano, program szkolenia obejmuje kluczowe obszary niezbędne do skutecznego przygotowania się do egzaminu radcowskiego. W ramach zajęć uczestnicy będą mieli okazję pogłębić swoją wiedzę z zakresu:

  -  prawa karnego,
  -  prawa cywilnego,
  -  prawa administracyjnego,
  -  prawa gospodarczego,
  -  etyki i zasad wykonywania zawodu.

Każdy blok tematyczny obejmuje 8 jednostek szkoleniowych, dostępnych na na platformie e-KIRP. Zajęcia potrwają od 17 do 28 marca.

 

>>Czytam więcej artykułów w: Egzaminy prawnicze

 

Źródło:

Komunikat MS, https://www.gov.pl/web/sprawiedliwosc/ogloszenie-o-egzaminie-radcowskim-w-2025-r

Komunikat KIRP, https://kirp.pl/zajecia-przedegzaminacyjne-dla-aplikantow-radcowskich-2025/

_____________________________________

Treści publikowane w serwisie internetowym PlanetaPrawo.pl mają charakter informacyjno-edukacyjny. Nie stanowią one porad prawnych i nie zastępują profesjonalnej pomocy prawnej. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek skutki związane z ich wykorzystywaniem. Wszelkie prawa zastrzeżone – powołując się na publikację podaj źródło. Wykorzystywanie zawartości serwisu internetowego PlanetaPrawo.pl jako danych treningowych AI jest zabronione. 

PlanetaPrawo.pl - przepisy, praktyczne komentarze, orzecznictwo, marketing prawniczy

Polub nas na Facebooku, obserwuj nas na Twitterze oraz Instagramie

 

>>Powrót do artykułów w: Młody Prawnik

 

 

Korzystając z naszych usług akceptujesz postanowienia Regulaminu oraz Polityki prywatności. Strona wykorzystuje pliki cookie. Możesz zarządzać plikami cookie poprzez modyfikację ustawień przeglądarki, z której korzystasz.

Przechodzę dalej