Poznaliśmy skład komisji egzaminacyjnej powołanej przez Ministra Sprawiedliwości do przeprowadzenia egzaminu sędziowskiego w 2025 roku.
Zgodnie z zarządzeniem Ministra Sprawiedliwości z dnia 30 lipca 2024 r. w sprawie wyznaczenia terminu przeprowadzenia egzaminu sędziowskiego w 2025 r., egzamin sędziowski odbędzie się w dniach:
- 4 lutego 2025 r. - część pisemna z prawa karnego oraz
- 5 lutego 2025 r. - część pisemna z prawa cywilnego.
Ministers Sprawiedliwości powołał również członków komisji egzaminacyjnej, co miało miejsce w dniu 21 października.
Egzamin sędziowski przeprowadza komisja egzaminacyjna powołana przez Ministra Sprawiedliwości na wniosek Dyrektora Krajowej Szkoły. W skład komisji egzaminacyjnej wchodzi:
1) przewodniczący wskazany przez Ministra Sprawiedliwości spośród sędziów;
2) sekretarz wskazany przez Dyrektora Krajowej Szkoły spośród sędziów delegowanych do Krajowej Szkoły;
3) 7 sędziów wskazanych przez Ministra Sprawiedliwości, specjalistów z poszczególnych dziedzin prawa objętych zakresem egzaminu;
4) sędzia wskazany przez Dyrektora Krajowej Szkoły spośród sędziów będących wykładowcami Krajowej Szkoły, specjalista z poszczególnych dziedzin prawa objętych zakresem egzaminu.
Członkiem komisji egzaminacyjnej nie może być członek zespołu egzaminacyjnego.
Dodać należy, że w pracach komisji egzaminacyjnej uczestniczy także przedstawiciel Ministra Sprawiedliwości w charakterze obserwatora. W roli obserwatora może także uczestniczyć przedstawiciel Krajowej Rady Sądownictwa.
Skład osobowy komisji egzaminacyjnej powołanej do przeprowadzenia egzaminu w 2025 roku określa Zarządzenie Ministra Sprawiedliwości z dnia 21 października 2024 r. w sprawie powołania komisji egzaminacyjnej do przeprowadzenia egzaminu sędziowskiego w 2025 r. Jego treść można znaleźć >>tutaj<< .
Źródło:
Komunikat, https://www.kssip.gov.pl/node/9634
>>Czytam więcej artykułów w: Egzaminy prawnicze
_____________________________________
Treści publikowane w serwisie internetowym PlanetaPrawo.pl mają charakter informacyjno-edukacyjny. Nie stanowią one porad prawnych i nie zastępują profesjonalnej pomocy prawnej. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek skutki związane z ich wykorzystywaniem. Wszelkie prawa zastrzeżone – powołując się na publikację podaj źródło. Wykorzystywanie zawartości serwisu internetowego PlanetaPrawo.pl jako danych treningowych AI jest zabronione.
PlanetaPrawo.pl - przepisy, praktyczne komentarze, orzecznictwo, marketing prawniczy
Polub nas na Facebooku, obserwuj nas na Twitterze oraz Instagramie
Prawo Nowych Technologii tematem warsztatów dla aplikantów
2023-04-15 09:00Ogłoszono nowe wyniki egzaminu radcowskiego 2023
2023-05-26 15:00Ruszają konsultacje po próbnym egzaminie radcowskim
2024-03-21 12:50