Egzamin wstępny na aplikacje prawnicze 2022 - podano wstępne wyniki

artykul

Resort sprawiedliwości opublikował wstępne wyniki egzaminów wstępnych na aplikacje prawnicze, które odbyły się 24 września.

Egzamin wstępny na aplikacje prawnicze

W 2022 roku egzamin wstępny na aplikacje prawnicze odbył się 24 września. Przybrał on formę testu jednokrotnego wyboru, liczącego po 150 pytań. Każde z nich zawierało po trzy propozycje odpowiedzi. By uzyskać pozytywny wynik, trzeba było poprawnie odpowiedzieć na co najmniej 100 pytań.

Egzamin wstępny - wyniki

W tym roku egzamin wstępny na aplikacje prawnicze (adwokacką, radcowską, notarialną oraz komorniczą) zdawało ogółem 5 806 osób. Przedstawiono już wstępne wyniki. Według wstępnych informacji uzyskanych od przewodniczących komisji egzaminacyjnych do egzaminów przystąpiło:

- na aplikację adwokacką – 2 173 osoby, a zdało je 911 osób;

- na aplikację radcowską – 2 791 osób, zdało 1 151 osób;

- na aplikację notarialną – 682 osoby, zdało 389 osób;

- na aplikację komorniczą – 160 osób, zdało 98 osób.

Gdzie odnotowano najwyższą zdawalność?

W przypadku egzaminu na aplikację adwokacką najwyższą zdawalność odnotowano w komisji egzaminacyjnej w Opolu – 52,6 proc. oraz w komisji egzaminacyjnej w Katowicach – 52,4 proc., najniższą zaś w komisji egzaminacyjnej w Toruniu – 29,3 proc.

W przypadku egzaminu na aplikację radcowską najwyższą zdawalność odnotowano w komisji egzaminacyjnej w Krakowie – 53,3 proc., najniższą zaś w komisji egzaminacyjnej w Olsztynie – 22,2 proc.

W przypadku egzaminu na aplikację notarialną najwyższą zdawalność odnotowano w komisji egzaminacyjnej w Poznaniu – 68 proc., najniższą zaś w komisji egzaminacyjnej we Wrocławiu – 52,3 proc.

Na egzaminie na aplikację komorniczą, najwyższą zdawalność odnotowano w komisji egzaminacyjnej w Krakowie – 71,1%, najniższą zaś w komisji egzaminacyjnej w Warszawie – 56,9%.

 

 

 

Źródło:

- komunikat MS ws wyników egzaminów wstępnych na aplikacje prawnicze, https://www.gov.pl/web/sprawiedliwosc

 

Treści publikowane w serwisie internetowym PlanetaPrawo.pl mają charakter informacyjno-edukacyjny. Nie stanowią one porad prawnych i nie zastępują profesjonalnej pomocy prawnej. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek skutki związane z ich wykorzystywaniem. Wszelkie prawa zastrzeżone – powołując się na publikację podaj źródło.

Korzystając z naszych usług akceptujesz postanowienia Regulaminu oraz Polityki prywatności. Strona wykorzystuje pliki cookie. Możesz zarządzać plikami cookie poprzez modyfikację ustawień przeglądarki, z której korzystasz.

Przechodzę dalej