Europejski azyl i imigracja. Co powinni wiedzieć europejscy prawnicy?

Europejski azyl i imigracja. Co powinni wiedzieć europejscy prawnicy?

Źródło grafiki: https://pixabay.com/illustrations/family-law-divorce-attorney-329569/

Już 26 maja odbędzie się specjalny webinar dla prawników.

CCBE organizuje kolejny webinar

Zorganizowany przez CCBE webinar pt. Europejski azyl i imigracja. Co powinni wiedzieć europejscy prawnicy (European asylum and immigration: what European lawyers need to know), to wydarzenie, którego polscy prawnicy nie powinni przegapić. W ramach webinarium zostaną poruszone takie zagadnienia, jak:

1) Postanowienia Karty Praw Podstawowych UE w związku z azylem i imigracją;
2) Nowy pakt w sprawie azylu i migracji;
3) System prawny Rady Europy regulujący azyl i migrację: Instrumenty i orzecznictwo;
4) Pomoc prawna dla imigrantów i osób ubiegających się o azyl.

Webinar jest bezpłatny i odbędzie się w dniu 26 maja 2025 r. w godz. 9.00-11.00 w trybie online. 

Czym jest CCBE?

Rada Adwokatur i Stowarzyszeń Prawniczych Europy (CCBE) została założona w 1960 r. i jest międzynarodowym stowarzyszeniem non-profit, które od momentu powstania stoi na czele propagowania poglądów europejskich prawników i obrony zasad prawnych, na których opierają się demokracja i rządy prawa. CCBE reprezentuje europejskie rady adwokatur i stowarzyszenia prawnicze w ich wspólnych interesach przed instytucjami europejskimi i innymi instytucjami międzynarodowymi.   Członkami CCBE są adwokatury i stowarzyszenia prawnicze z 46 krajów Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego i szerszej Europy. Organizacja składa się z 32 krajów członkowskich i 14 dalszych krajów stowarzyszonych oraz obserwatorów 

 

Źródło:

- The Council of Bars and Law Societies of Europe (CCBE), https://www.ccbe.eu/

- Komunikat dotyczący webinaru, https://www.adwokatura.pl/konferencje-i-szkolenia/webinar-europejski-azyl-i-imigracja-co-powinni-wiedziec-europejscy-prawnicy/ 

__________________________________________________

Treści publikowane w serwisie internetowym PlanetaPrawo.pl mają charakter informacyjno-edukacyjny. Nie stanowią one porad prawnych i nie zastępują profesjonalnej pomocy prawnej. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek skutki związane z ich wykorzystywaniem. Wszelkie prawa zastrzeżone – powołując się na publikację podaj źródło. Wykorzystywanie zawartości serwisu internetowego PlanetaPrawo.pl jako danych treningowych AI jest zabronione. 

PlanetaPrawo.pl - przepisy, praktyczne komentarze, orzecznictwo, marketing prawniczy

Polub nas na Facebooku, obserwuj nas na Twitterze oraz Instagramie

 

>>Powrót do artykułów w: Kancelaria

Korzystając z naszych usług akceptujesz postanowienia Regulaminu oraz Polityki prywatności. Strona wykorzystuje pliki cookie. Możesz zarządzać plikami cookie poprzez modyfikację ustawień przeglądarki, z której korzystasz.

Przechodzę dalej