Falcon 40B wzbudza zainteresowanie naukowców, badaczy i przedsiębiorców MŚP

artykul

TII z siedzibą w Abu Zabi postanowił zaoferować autorom najwybitniejszych projektów dostęp do szkoleniowej mocy obliczeniowej w formie inwestycji.

Czym jest Falcon 40B?

Falcon 40B to  otwarty model sztucznej inteligencji (AI) według klasyfikacji dużych modeli językowych (LLM). Obejmuje 40 mld parametrów, wyszkolony na podstawie biliona tokenów, zapewniający dostęp badaczom oraz innowatorom z sektora małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP). Instytut Innowacji Technologicznych (TII) ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich udostępnia wagi modelu w formie bardziej kompleksowego, otwartego pakietu, mając na celu zapewnienie dostępu do ogromnego potencjału LLM, wspierając przejrzystość i rozliczalność, a także innowacje i badania naukowe w tej dziedzinie.

Model Falcon, który po raz pierwszy został zaprezentowany w 2023 r., okazał się niezwykle wydajny. Jego opracowanie stanowić ma wyraz zaangażowania Zjednoczonych Emiratów Arabskich w proces postępu technologicznego. Wykorzystując narzędzie porównawcze HELM LLM opracowane przez Uniwersytet Stanforda, Falcon 40B uzyskał wyniki lepsze od znanych, porównywalnych modeli, dzięki wykorzystaniu znacznie mniejszych ilości szkoleniowej mocy obliczeniowej. Wykorzystując zaledwie 75% szkoleniowej mocy obliczeniowej GPT-3 opracowanego przez OpenAI, 40% mocy modelu sztucznej inteligencji Chinchilla od Deep Mind oraz 80% szkoleniowej mocy obliczeniowej PaLM-62B od Google, narzędzie potwierdziło zaangażowanie TII na rzecz przyspieszania postępów w dziedzinie generatywnych narzędzi sztucznej inteligencji.

TII zaprasza  naukowców, badaczy i przedsiębiorców MŚP oraz nagradza wybitne projekty

Falcon 40B cieszy się szerokim odzewem na zaproszenie TII do składania wniosków ze strony naukowców, badaczy i przedsiębiorców MŚP zainteresowanych wykorzystaniem modelu do innowacyjnych zastosowań.  TII pragnie zaoferować autorom najwybitniejszych projektów dostęp do szkoleniowej mocy obliczeniowej w formie inwestycji. Moc obliczeniowa umożliwia programistom wdrażanie bardziej złożonych i zasobochłonnych zastosowań z większą efektywnością, produktywnością i wydajnością. TII wskazuje, że zdolność do eksperymentowania w zakresie funkcji modelu Falcon 40B otwiera przed programistami nowe, niezbadane dotąd możliwości, sprzyjając innowacyjności i rozszerzając spektrum możliwych zastosowań rozwiązań AI w błyskawicznym tempie.

Potencjalne zastosowanie modelu Falcon 40B

TII przyjmuje wnioski z całego świata, ze wszystkich gałęzi przemysłu oraz sektorów, pragnąc - jak przekonuje - znaleźć najlepsze koncepcje możliwych zastosowań swojego rozwiązania. Wśród branż tych można wymienić między innymi biotechnologię, inżynierię, rozwiązania dla przedsiębiorstw, obsługę klienta, finanse i opiekę zdrowotną. Na przykład w opiece zdrowotnej LLM mogą pomóc lekarzom w analizie literatury medycznej, dokumentacji pacjentów i ustaleń badań naukowych w celu dostarczania zaleceń opartych na wiedzy naukowej. Może to przyczynić się do podejmowania świadomych decyzji medycznych i poprawy opieki nad pacjentami w oparciu o najnowszą wiedzę i informacje.

Naukowcy i przedsiębiorcy MŚP, zainteresowani projektem, proszeni są o składanie wniosków ze wskazaniem celów prowadzonych badań, ich metodyki, oczekiwanych wyników oraz potencjalnego wpływu realizowanego projektu. We wniosku należy podkreślić sposób wykorzystania modelu Falcon 40B oraz konkretną dziedzinę, w której znajdzie on zastosowanie. Ponadto kandydaci powinni uwzględnić harmonogram oraz szacowany budżet w zakresie mocy obliczeniowej, a także wszelkie istotne informacje na temat posiadanej wiedzy specjalistycznej lub dotychczasowych prac związanych z przedkładanym wnioskiem.

 

Czytam więcej artykułów w: Sztuczna Inteligencja

 

Źródło:
- Introducing Falcon LLM, https://falconllm.tii.ae/

_____________________________________

Treści publikowane w serwisie internetowym PlanetaPrawo.pl mają charakter informacyjno-edukacyjny. Nie stanowią one porad prawnych i nie zastępują profesjonalnej pomocy prawnej. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek skutki związane z ich wykorzystywaniem. Wszelkie prawa zastrzeżone – powołując się na publikację podaj źródło. Wykorzystywanie zawartości serwisu internetowego PlanetaPrawo.pl jako danych treningowych AI jest zabronione. 

PlanetaPrawo.pl - przepisy, praktyczne komentarze, orzecznictwo, marketing prawniczy

Odwiedź nasz Sklep, polub nas na Facebooku, obserwuj nas na Twitterze

 

>>Powrót do artykułów w: Biznes

Korzystając z naszych usług akceptujesz postanowienia Regulaminu oraz Polityki prywatności. Strona wykorzystuje pliki cookie. Możesz zarządzać plikami cookie poprzez modyfikację ustawień przeglądarki, z której korzystasz.

Przechodzę dalej