Źródło grafiki: https://pixabay.com
Towarzystwa ubezpieczeniowe wręcz nagminnie zaniżają wysokość należnego poszkodowanemu świadczenia. Niezależnie od przyczyny, zaniżenie kwoty odszkodowania może znacząco wpłynąć na zdolność do pokrycia kosztów leczenia i rehabilitacji, naprawy mienia czy pokrycia innych strat związanych z wypadkiem. W takiej sytuacji ważne jest, aby wiedzieć jakie kroki podjąć, aby skutecznie walczyć o należne świadczenia i chronić swoje prawa.
Podejrzewasz, że ubezpieczyciel zaniża wartość należnego Ci odszkodowania? Zastanawiasz się, co w takiej sytuacji zrobić? Analiza decyzji ubezpieczyciela jest w tym momencie kluczowa. Jej przeprowadzenie warto zlecić doświadczonemu prawnikowi, który zapozna się z decyzją ubezpieczyciela, a w szczególności:
Kolejnym krokiem będzie zestawienie decyzji ubezpieczyciela z warunkami Twojej polisy ubezpieczeniowej. A w przypadku, jeśli odpowiedzialność za zdarzenie ponosi sprawca (np. wypadku komunikacyjnego), zebranie i analiza dodatkowego materiału dowodowego w celu przygotowania odwołania.
Towarzystwo ubezpieczeniowe nie będzie Cię wzywać do uzupełnienia dokumentów, z których mogłoby jasno wynikać, iż przyznane odszkodowanie jest nieadekwatne do poniesionych strat/szkód. Najczęściej decyzja ubezpieczyciela bazuje na dokumentach, które dostarczysz. Aby wesprzeć swoje roszczenie powinieneś zadbać o pełną i kompletną dokumentację zawierającą:
W sytuacji, gdy ubezpieczyciel zaniża wypłatę odszkodowania, współpraca z doświadczonym prawnikiem może znacząco zwiększyć Twoje szanse na uzyskanie sprawiedliwego odszkodowania. Jednym z najważniejszych aspektów współpracy z prawnikiem jest reprezentacja poszkodowanego w negocjacjach z ubezpieczycielem, a w razie potrzeby przed sądem.
Co ważne, ze wsparcia kancelarii odszkodowawczej warto skorzystać już na etapie składania wniosku o odszkodowanie. W ten sposób możemy sobie zapewnić najlepszą możliwą ochronę prawną już na starcie. W sytuacji, w której prawnik dołącza do toczącego się postępowania, jego skuteczność może być mniejsza, ponieważ w toku odwołania towarzystwo ubezpieczeniowe będzie się powoływać na błędy lub braki formalne/proceduralne, których dopuściliśmy się składając wniosek.
__________________________________________________
Treści publikowane w serwisie internetowym PlanetaPrawo.pl mają charakter informacyjno-edukacyjny. Nie stanowią one porad prawnych i nie zastępują profesjonalnej pomocy prawnej. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek skutki związane z ich wykorzystywaniem. Wszelkie prawa zastrzeżone – powołując się na publikację podaj źródło. Wykorzystywanie zawartości serwisu internetowego PlanetaPrawo.pl jako danych treningowych AI jest zabronione.
PlanetaPrawo.pl - przepisy, praktyczne komentarze, orzecznictwo, marketing prawniczy
Polub nas na Facebooku, obserwuj nas na Twitterze oraz Instagramie
Dział spadku w pytaniach i odpowiedziach
2024-07-21 13:008 pytań do prawnika: NAJEM OKAZJONALNY
2024-04-03 15:08Kwota zasiłku pogrzebowego zostanie podniesiona
2024-05-14 10:36Dozwolona samopomoc przy naruszeniu posiadania
2023-07-21 11:10Dom wybudujesz bliżej działki sąsiada
2024-08-17 12:20Spółka wydająca weksel inwestycyjny ukarana
2023-01-25 16:50Podróż autostradami nie zawsze bezpłatna
2023-08-10 15:00