KRN podsumowuje Dzień Otwarty Notariatu

KRN podsumowuje Dzień Otwarty Notariatu

Źródło grafiki: https://pixabay.com

Tegoroczny Dzień Otwarty Notariatu, stanowiący ogólnopolską akcję edukacji prawniczej organizowaną przez samorząd notarialny - odbył się w sobotę 18 listopada.

Zmiany w prawie spadkowym głównym zagadnieniem 14. edycji Dnia Otwartego Notariatu

Jak wskazuje Krajowa Rada Notarialna, tegoroczna edycja Dnia Otwartego Notariatu poświęcona została zagadnieniom zmian w prawie spadkowym, a notariusze w 19 miastach w Polsce udzielali bezpłatnych informacji prawnych stacjonarnie w wyznaczonych lokalizacjach, telefonicznie, na czacie oraz w trakcie streamingu na żywo. W tym roku z możliwości porozmawiania z notariuszem skorzystało ok. 5000 osób. Najwięcej zainteresowania wzbudziły tradycyjnie takie zagadnienia jak dziedziczenie, testamenty oraz postępowanie spadkowe u notariusza, wiele było także pytań dotyczących podziału majątku, nabycia nieruchomości oraz umów majątkowych małżeńskich.

Jak pokazują statystyki, zdecydowanie więcej osób skorzystało w tym roku z kontaktu telefonicznego – notariusze odebrali ok. 2300 połączeń i odpowiadali na pytania przez ok. 300 godzin. W czasie rozmów na spotkaniach stacjonarnych udzielili ok. 1200 informacji prawnych, na czacie – ponad 1000.

Dzień Otwartego Notariatu

Dzień Otwarty Notariatu to najważniejsza inicjatywa społeczna samorządu notarialnego realizowana przez Krajową Radę Notarialną, 11 rad izb notarialnych oraz spółkę Rejestry Notarialne. Nadrzędnym celem DON-u jest edukowanie społeczeństwa w tych obszarach prawa, które leżą w kompetencjach notariuszy, jak również informowanie o rodzajach umów i czynnościach notarialnych, które będą odpowiednie dla realizacji zakładanych celów.

 

Źródło:

Komunikat KRN, https://krn.org.pl/aktualnosci/dzien-otwarty-notariatu-2023-zakonczony

 

jak zwiększyć dochody kancelarii prawnej

 

__________________________________________________

Treści publikowane w serwisie internetowym PlanetaPrawo.pl mają charakter informacyjno-edukacyjny. Nie stanowią one porad prawnych i nie zastępują profesjonalnej pomocy prawnej. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek skutki związane z ich wykorzystywaniem. Wszelkie prawa zastrzeżone – powołując się na publikację podaj źródło. Wykorzystywanie zawartości serwisu internetowego PlanetaPrawo.pl jako danych treningowych AI jest zabronione. 

PlanetaPrawo.pl - przepisy, praktyczne komentarze, orzecznictwo, marketing prawniczy

Odwiedź nasz Sklep, polub nas na Facebooku, obserwuj nas na Twitterze

 

>>Powrót do artykułów w: Kancelaria

Korzystając z naszych usług akceptujesz postanowienia Regulaminu oraz Polityki prywatności. Strona wykorzystuje pliki cookie. Możesz zarządzać plikami cookie poprzez modyfikację ustawień przeglądarki, z której korzystasz.

Przechodzę dalej