Minister Sprawiedliwości ogłasza konkurs dla sędziów

artykul

Na oficjalnej stronie resortu sprawiedliwości zamieszczono informację o konkursie dla sędziów ubiegających się o delegację do wykonywania czynności w Kancelarii ETPCz.

Do kogo kierowany jest konkurs?

Minister Sprawiedliwości ogłosił konkurs dla sędziów zarówno o specjalizacji karnej, jak i  specjalizacji cywilnej, ubiegających się o delegację do wykonywania czynności w Kancelarii Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, oraz w Departamencie Wykonywania Wyroków w Komitecie Ministrów Rady Europy na okres roku z możliwością przedłużenia do maksymalnie trzech lat. Konkurs ma na celu wyłonienie dwóch osób, które zostaną oddelegowane do pełnienie czynności w Kancelarii Europejskiego Trybunału Praw Człowieka i jednej osoby, która zostanie oddelegowana do pełnienia czynności w Departamencie Wykonywania Wyroków w Komitecie Ministrów Rady Europy.

>> Zobacz też: Artykuł reklamowy z kampanią CPC dla Kancelarii (Autopromocja)

Jakie wymagania należy spełniać?

Jak podano w komunikacie, kandydaci na powyższe stanowiska powinni spełniać następujące wymagania:

- być czynnym zawodowo sędzią sądu powszechnego w Rzeczypospolitej Polskiej,
- posiadać minimum trzyletnie doświadczenie w pełnieniu urzędu na stanowisku sędziego sądu powszechnego w Rzeczypospolitej Polskiej,
- posiadać znajomość jednego z języków urzędowych Rady Europy (angielskiego lub francuskiego) na poziomie B2;
- pożądana jest znajomość także innych języków obcych Państw Członkowskich Rady Europy.
- posiadać wiedzę w zakresie Konwencji o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności.

Dodatkowo konieczne jest dokonanie zgłoszenia. Kandydaci zobligowani są do złożenia życiorysu w języku polskim i angielskim  wraz z następującymi dokumentami:

jak zwiększyć dochody kancelarii prawnej

-  oświadczeniem o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych dla celów niniejszej procedury,
-  kopiami dokumentów potwierdzających jednoznacznie doświadczenie zawodowe określone w wymaganiach,
-  dokumenty potwierdzające znajomość języków urzędowych Rady Europy;

W przypadku załączenia dokumentów w języku obcym należy dołączyć również ich tłumaczenie na język polski, dokonane przez tłumacza przysięgłego (nie dotyczy życiorysu i certyfikatów językowych).

Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 6 maja 2024 roku.

Jak przebiega konkurs?

Jak wskazano w komunikacie, kandydaci, których zgłoszenia będą spełniały warunki określone w ogłoszeniu zostaną zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną z członkami Zespołu do spraw wyłaniania kandydatów do delegowania do wykonywania czynności w organach Rady Europy i w Europejskim Trybunale Praw Człowieka. W zależności od liczby otrzymanych zgłoszeń i poziomu zaprezentowanego przez kandydatów, Zespół, po przeprowadzeniu rozmów kwalifikacyjnych wybierze od trzech do pięciu kandydatów na każdą z planowanych delegacji spośród sędziów, którzy w najwyższym stopniu spełniają wymagania, o których mowa w Regulaminie.

Nazwiska wybranych kandydatów zostaną umieszczone na liście kwalifikacyjnej w porządku zgodnym z liczbą otrzymanych głosów. W przypadku możliwości delegacji do więcej niż jednego organu Rady Europy i do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, kandydaci wskazują podczas rozmowy kwalifikacyjnej organ pierwszego wyboru oraz organ lub organy rezerwowe. Szczegółowe zasady i przebieg wyboru kandydatów do delegowania określa Regulamin będący załącznikiem do Zarządzenia Ministra Sprawiedliwości.

 

Źródło:

Komunika MS, https://www.gov.pl/web/sprawiedliwosc/ogloszenie-o-konkursie-delegowanie-sedziow-do-pracy-w-kancelarii-etpc

__________________________________________________

Treści publikowane w serwisie internetowym PlanetaPrawo.pl mają charakter informacyjno-edukacyjny. Nie stanowią one porad prawnych i nie zastępują profesjonalnej pomocy prawnej. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek skutki związane z ich wykorzystywaniem. Wszelkie prawa zastrzeżone – powołując się na publikację podaj źródło. Wykorzystywanie zawartości serwisu internetowego PlanetaPrawo.pl jako danych treningowych AI jest zabronione. 

PlanetaPrawo.pl - przepisy, praktyczne komentarze, orzecznictwo, marketing prawniczy

Odwiedź nasz Sklep, polub nas na Facebooku, obserwuj nas na Twitterze

 

>>Powrót do artykułów w: Kancelaria

Korzystając z naszych usług akceptujesz postanowienia Regulaminu oraz Polityki prywatności. Strona wykorzystuje pliki cookie. Możesz zarządzać plikami cookie poprzez modyfikację ustawień przeglądarki, z której korzystasz.

Przechodzę dalej