Ministerstwo Rodziny poinformowało o realizacji programu Dobry Start

Ministerstwo Rodziny poinformowało o realizacji programu Dobry Start

Źródło grafiki: https://pixabay.com

Rośnie liczba wniosków o przyznanie wsparcia dla uczniów w ramach programu Dobry Start. Od 1 lipca przyznanych zostało 2,28 mln świadczeń.

Program Dobry Start

Program „Dobry Start” to 300 zł wsparcia dla 4,4 mln uczniów rozpoczynających rok szkolny, a świadczenie przyznawane jest jednorazowo na każde dziecko uczące się w szkole do ukończenia 20 roku życia lub – w przypadku dzieci niepełnosprawnych – do ukończenia 24 roku życia. Nalezy także pamiętać, że wsparcie przysługuje również na uczniów szkół policealnych i szkół dla dorosłych.Tymczasem od 1 lipca wpłynęło już ponad 1,86 mln wniosków o przyznanie specjalnego wsparcia. Jak informuje resort rodziny, dotychczas przyznano 2,28 mln świadczeń.

Wniosek o Dobry Start

Warto przypomnieć, że rodzice którzy jeszcze tego nie uczynili, nadal mogą złożyć wniosek o świadczenie z programu Dobry Start. Wnioski takie przyjmowane są jednak wyłącznie online, a do dyspozycji rodziców i opiekunów są aż 3 kanały elektroniczne:

  -  Portal Emp@tia Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej
  -  Platforma Usług Elektronicznych ZUS
  -  Bankowość elektroniczna.

Należy przy tym pamiętać, że przy składaniu wniosku nie są potrzebne żadne dodatkowe zaświadczenia np. o dochodach. Dobry start przysługuje bowiem każdemu, bez względu na wysokość zarobków.

Wnioski o śwaidczenie z programu Dobry Start można składać do 30 listopada.

Kto może złożyć wniosek o Dobry Start?

Wniosek o świadczenie może złożyć matka, ojciec, opiekun prawny dziecka lub opiekun faktyczny dziecka. Warto wyjaśnić, że opiekun faktyczny to osoba faktycznie sprawująca opiekę nad dzieckiem, która wystąpiła do sądu opiekuńczego o przysposobienie dziecka.

 

Źródło:

- informacja dotycząca realizacji programu Dobry Start, https://www.gov.pl/web/rodzina/rzadowy-program-dobry-start-ponad-2-mln-przyznanych-swiadczen

 

Treści publikowane w Serwisie internetowym PlanetaPrawo.pl mają charakter informacyjno-edukacyjny. Nie stanowią one porad prawnych i nie zastępują profesjonalnej pomocy prawnej. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek skutki związane z ich wykorzystywaniem. Wszelkie prawa zastrzeżone – powołując się na publikację podaj źródło.

Korzystając z naszych usług akceptujesz postanowienia Regulaminu oraz Polityki prywatności. Strona wykorzystuje pliki cookie. Możesz zarządzać plikami cookie poprzez modyfikację ustawień przeglądarki, z której korzystasz.

Przechodzę dalej