mLegitymacja radcy prawnego i aplikanta radcowskiego już dostępna w aplikacji mObywatel

artykul

Osoby wykonujące zawód radcy prawnego oraz aplikanci radcowscy mają możliwość skorzystania z mLegitymacji w ramach publicznej aplikacji mobilnej mObywatel.

mLegitymacja dla radców prawnych i aplikantów radcowskich

Jak informuje KIRP, radcowie prawni oraz aplikanci radcowscy mogą potwierdzić swoje uprawnienia za pomocą mLegitymacji w ramach publicznej aplikacji mobilnej mObywatel. Legitymacja elektroniczna jest dostępna na systemach IOS i Android, a po dodaniu dokumentu do aplikacji możliwe będzie posługiwanie się nią również w trybie offline.

>> Zobacz też: Artykuł reklamowy z kampanią CPC dla Kancelarii (Autopromocja)

Jak skorzystać z funkcji mLegitymacji?

Udostępniono również instrukcję, jak skorzystać z funkcji mLegitymacji . W tym celu niezbędne jest zainstalowanie najnowszej wersji mObywatela (4.28.0). Ponadto należy posiadać ważną wersję legitymacji tradycyjnej. Osoby, które nie posiadają legitymacji tradycyjnej, a także te, których legitymacje są nieaktualne lub unieważnione, nie będą mogły skorzystać z elektronicznego odpowiednika w aplikacji mObywatel.

jak zwiększyć dochody kancelarii prawnej

Elektroniczna wersja legitymacji posiada wiele zalet. Wystarczy, że jej posiadacz ma przy sobie telefon z aplikacją mObywatel 2.0. Wyświetlając dokument na ekranie smartfona, potwierdza swoje uprawnienia radcy prawnego. Z dokumentu  można skorzystać, jeśli:

 -   jest się zalogowanym użytkownikiem aplikacji mObywatel 2.0 (gdy potwierdzi się tożsamość za pomocą profilu zaufanego, bankowości elektronicznej lub e-dowodu i dodasz pierwszy dokument, na przykład mDowód),
 -   jest się na liście właściwej okręgowej izby radców prawnych i posiada się ważną tradycyjną legitymację.

 

Nie tylko radcowie prawni

Tym samym radcowie prawni dołączyli (obok adwokatów) do grupy podmiotów mogących posługiwać się dokumentem w telefonie między innymi w polskich instytucjach administracji publicznej czy wymiaru sprawiedliwości. Adwokaci mogli jednak pobrać swoją mLegitymację już 9 stycznia 2023 r. W przypadku adwokatury, zasady dotyczące korzystania z mlegitymacji określa uchwała Prezydium NRA z 8 grudnia 2022.

Szczegółowe instrukcje, jak skorzystać z mLegitymacji można uzyskać na oficjalnej stronie usługi mObywatel 2.0.

 

Źródło:

- Informacja dotycząca mLegitymacji radcy prawnego i aplikanta radcowskiego, https://info.mobywatel.gov.pl/aktualnosci/legitymacja-radcy-prawnego-i-aplikanta-radcowskiego

- Komunikat KIRP, https://kirp.pl/mlegitymacja-radcy-prawnego-i-aplikanta-radcowskiego-juz-dostepna-2/

__________________________________________________

Treści publikowane w serwisie internetowym PlanetaPrawo.pl mają charakter informacyjno-edukacyjny. Nie stanowią one porad prawnych i nie zastępują profesjonalnej pomocy prawnej. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek skutki związane z ich wykorzystywaniem. Wszelkie prawa zastrzeżone – powołując się na publikację podaj źródło. Wykorzystywanie zawartości serwisu internetowego PlanetaPrawo.pl jako danych treningowych AI jest zabronione. 

PlanetaPrawo.pl - przepisy, praktyczne komentarze, orzecznictwo, marketing prawniczy

Odwiedź nasz Sklep, polub nas na Facebooku, obserwuj nas na Twitterze

 

>>Powrót do artykułów w: Kancelaria

Korzystając z naszych usług akceptujesz postanowienia Regulaminu oraz Polityki prywatności. Strona wykorzystuje pliki cookie. Możesz zarządzać plikami cookie poprzez modyfikację ustawień przeglądarki, z której korzystasz.

Przechodzę dalej