Ogłoszono listę kwalifikacyjną kandydatów na aplikantów V rocznika aplikacji uzupełniającej sędziowskiej

artykul

Poznaliśmy listę kwalifikacyjną kandydatów na aplikantów aplikacji sędziowskiej. Oznacza to, że swój bieg rozpoczął również termin składania wniosków o przyjęcie na aplikację.

Lista kwalifikacyjna

Po przeprowadzeniu konkursu komisja konkursowa przedstawia Dyrektorowi Krajowej Szkoły listę kwalifikacyjną kandydatów na aplikantów aplikacji sędziowskiej, zwaną  "listą kwalifikacyjną", zawierającą imiona i nazwiska kandydatów, którzy uczestniczyli w obu etapach naboru na aplikację sędziowską, z podaniem liczby punktów uzyskanych przez każdego kandydata i liczby porządkowej wskazującej jego miejsce na tej liście wraz z dokumentacją, oraz ogłasza listę kwalifikacyjną w Biuletynie Informacji Publicznej. W tym roku na liście kwalifikacyjnej widnieje 396 nazwisk.

 

Wniosek o przyjęcie na aplikację

Kandydat umieszczony na liście kwalifikacyjnej może w terminie 14 dni od dnia jej ogłoszenia (tj. do dnia 4 czerwca 2024 r.) złożyć do Dyrektora Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury wniosek o przyjęcie na aplikację uzupełniającą sędziowską. Wniosek ten składa się za pośrednictwem systemu Internetowej Rekrutacji Kandydatów (IRK), dostępnego pod adresem: rekrutacja.kssip.gov.pl.

Wniosek o przyjęcie na aplikację uzupełniającą sędziowską wraz załączonymi dokumentami uważa się za złożony w terminie, jeżeli przed upływem 14 dni od ogłoszenia listy kwalifikacyjnej kandydatów na aplikantów aplikacji uzupełniającej sędziowskiej został on nadany w polskiej placówce pocztowej operatora wyznaczonego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. Prawo pocztowe  lub złożony w Kancelarii Ogólnej Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury w Krakowie,

Załączniki

Do wniosku, zgodnie z art. 23 ust. 1 w zw. z art. 37a ust. 2 ustawy z dnia 23 stycznia 2009 r. o Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury, należy dołączyć:

1) oryginał lub urzędowo poświadczony odpis dokumentu potwierdzającego ukończenie wyższych studiów prawniczych w Rzeczypospolitej Polskiej i uzyskanie tytułu zawodowego magistra lub zagranicznych studiów prawniczych uznanych w Rzeczypospolitej Polskiej,
2) zaświadczenie lekarskie i zaświadczenie psychologiczne o zdolności, ze względu na stan zdrowia, do pełnienia obowiązków sędziego, wydane na podstawie rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 19 września 2014 r. w sprawie badań lekarskich i psychologicznych kandydatów do objęcia urzędu sędziego (Dz. U. z 2018 r. poz. 619), których wzory dostępne są w IRK,
3) aktualną fotografię (1 sztuka) odpowiadającą wymaganiom stosowanym przy wydawaniu dowodów osobistych, podpisaną na odwrocie imieniem i nazwiskiem kandydata.

 

>> Zobacz też: Jak odnieść sukces na egzaminie?[autopromocja]

 

 

Źródło:

Komunikat nr 15/2024 Dyrektora Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury z dnia 21 maja 2024 r. w sprawie rozpoczęcia przyjmowania wniosków na aplikację uzupełniającą sędziowską, https://www.kssip.gov.pl/

 

>>Czytam więcej artykułów w: Aplikacja

_____________________________________

Treści publikowane w serwisie internetowym PlanetaPrawo.pl mają charakter informacyjno-edukacyjny. Nie stanowią one porad prawnych i nie zastępują profesjonalnej pomocy prawnej. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek skutki związane z ich wykorzystywaniem. Wszelkie prawa zastrzeżone – powołując się na publikację podaj źródło. Wykorzystywanie zawartości serwisu internetowego PlanetaPrawo.pl jako danych treningowych AI jest zabronione. 

PlanetaPrawo.pl - przepisy, praktyczne komentarze, orzecznictwo, marketing prawniczy

Odwiedź nasz Sklep, polub nas na Facebooku, obserwuj nas na Twitterze

 

>>Powrót do artykułów w: Młody Prawnik

Korzystając z naszych usług akceptujesz postanowienia Regulaminu oraz Polityki prywatności. Strona wykorzystuje pliki cookie. Możesz zarządzać plikami cookie poprzez modyfikację ustawień przeglądarki, z której korzystasz.

Przechodzę dalej