Prawo do wypoczynku prawem człowieka. Konferencja RPO już 21 września

artykul

21 września odbędzie się konferencja zorganizowana przez RPO, zatytułowana "Prawo do wypoczynku prawem człowieka: zapobieganie wypaleniu zawodowemu i aktywistycznemu". Oto jej program.

Prawo do wypoczynku jednym z praw człowieka

Zbliżająca się konferencja poświęcona jest zjawisku wypalenia zawodowemu. "Prawo do wypoczynku prawem człowieka: zapobieganie wypaleniu zawodowemu i aktywistycznemu" to wydarzenie współorganizowane z fundacją Stabilo. W trakcie spotkania jego uczestnicy przedstawią i podsumują dotychczasowe działania zmierzające do poznania tego,czym jest wypalenie zawodowe oraz jemu zapobiegania. Szczególna uwaga zostanie poświęcona kondycji psychofizycznej aktywistów, którzy poświęcają własny czas i energię na, najczęściej nieodpłatne, zaangażowanie w pracę społeczną.

Jak wziąć udział w konferencji?

Każdy może uczestniczyć w konferencji, wydarzenie to będzie bowiem transmitowane na profilach Biura RPO w mediach społecznościowych (https://www.youtube.com/watch?v=gOmUoHEpcnI ) i na stronie ngo.pl - partnera medialnego wydarzenia.

Program konferencji "Prawo do wypoczynku prawem człowieka – zapobieganie wypaleniu zawodowemu i aktywistycznemu"

Program konferencji przedstawia się następująco:

10:30 - Rejestracja. Rozmowy przy kawie i herbacie
11:00 - W partnerstwie z Rzecznikiem Praw Obywatelskich. Otwarcie konferencji - Barbara Imiołczyk | Biuro RPO
11:10 - Dlaczego #działamydlazmiany i co chcemy osiągnąć? - Łukasz Broniszewski | Fundacja Stabilo
11:20 - Jak prawo może sprzyjać kondycji psychofizycznej? Wyniki badania desk research - Magdalena Wilczyńska | Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych, Uniwersytet Jagielloński
11:40 - Co literatura psychologiczna mówi o wypaleniu aktywistycznym? Wyniki badania desk research - dr Joanna Grzymała-Moszczyńska, dr Weronika Kałwak | Uniwersytet Jagielloński (wystąpienie online)
12:00 - Czy zapobiegania wypaleniu aktywistycznemu można nauczyć się z książek? Z których? – prezentacja koncepcji podręcznika antywypaleniowego - Natalia Sarata | RegenerAkcja
12:20 - Jak zadbać o godność pracowniczą w aktywizmie? - Piotr Grabowski, Paulina Jędrzejewska | Culture Shock
12:40 - Dyskusja
13:00 - Przerwa obiadowa (posiłek wegański)
13:45 - Spotkania równoległe:
- Mamy prawo do odpoczynku. Jak zmienić prawo? - Magdalena Wilczyńska | warsztat prowadzony metodą World Café
- Wypalenie aktywistyczne – czy to mój problem? - dr Joanna Grzymała-Moszczyńska | warsztat online
- Konsultacje założeń poradnika dla aktywistek i aktywistów - Natalia Sarata | dyskusja online

 

Link do konferencji: https://www.youtube.com/watch?v=gOmUoHEpcnI

 

Źródło:

- komunikat prasowy RPO ws. konferencji "Prawo do wypoczynku prawem człowieka – zapobieganie wypaleniu zawodowemu i aktywistycznemu"

 

Treści publikowane w Serwisie internetowym PlanetaPrawo.pl mają charakter informacyjno-edukacyjny. Nie stanowią one porad prawnych i nie zastępują profesjonalnej pomocy prawnej. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek skutki związane z ich wykorzystywaniem. Wszelkie prawa zastrzeżone – powołując się na publikację podaj źródło.

 

Korzystając z naszych usług akceptujesz postanowienia Regulaminu oraz Polityki prywatności. Strona wykorzystuje pliki cookie. Możesz zarządzać plikami cookie poprzez modyfikację ustawień przeglądarki, z której korzystasz.

Przechodzę dalej