Resort rodziny chce promować rodzicielstwo zastępcze

artykul

Ministerstwo Rodziny ogłosiło otwarty konkurs ofert "Realizacja kampanii społecznej promującej rodzicielstwo zastępcze. Edycja 2023".

Rodzicielstwo zastępcze przedmiotem społecznej kampanii

Ministerstwo chce, by społeczeństwo lepiej rozumiało, czym jest rodzicielstwo zastępcze. Konkurs ofert „Realizacja kampanii społecznej promującej rodzicielstwo zastępcze. Edycja 2023” to przedsięwzięcie adresowane do organizacji pozarządowych m.in. do stowarzyszeń, fundacji, które prowadzą działania wspierające rodzinne formy pieczy zastępczej. W ramach konkursu dofinansowany zostanie najlepszy projekt na ogólnopolską kampanię społeczną, której celem jest zmiana postaw społecznych wobec rodziny zastępczej. Zmiana ta polegać będzie na wzroście świadomości społecznej odnośnie rodzicielstwa zastępczego, a także dostarczeniu wiedzy i zachęceniu Polaków do zaangażowania się w tworzenie rodzinnej pieczy zastępczej.

Rodzicielstwo zastępcze to bezpieczna i pożądana forma opieki nad dziećmi

Jak wskazuje Minister Rodziny rodzina jest nie tylko podstawową komórką społeczną, lecz także naturalnym środowiskiem rozwoju jej najmłodszych członków – dzieci, zaś  stworzenie dla każdego dziecka, które z różnych względów nie może cieszyć się szczęśliwym dzieciństwem w rodzinach biologicznych, warunków najbardziej zbliżonych do środowiska rodzinnego jest priorytetem. Jak słusznie dodaje przy tym pełnomocnik rządu ds. polityki demograficznej, bezpieczną i pożądana formą opieki nad dziećmi jest natomiast rodzicielstwo zastępcze. Konieczność tworzenia nowych rodzin zastępczych jest istotna nie tylko z perspektywy zadań wykonywanych przez podmioty pieczy zastępczej, ale co najważniejsze z perspektywy dziecka. 

Przyjmowanie ofert w konkursie „Realizacja kampanii społecznej promującej rodzicielstwo zastępcze. Edycja 2023”

Budżet przewidziany na realizację konkursu wynosi 2 475 000 zł. Ofertę wraz z oświadczeniami należy złożyć w terminie od dnia 13 kwietnia 2023 r. do dnia 5 maja 2023 r., godz. 23:59 za pośrednictwem formularza zamieszonego w systemie www.witkac.pl. Oferty złożone w inny sposób (np. doręczone pocztą bądź osobiście) nie będą rozpatrywane. Ogłoszenie wyników nastąpi nie później niż w terminie do 31 maja 2023 r. na stronie https://www.gov.pl/web/rodzina, w Biuletynie Informacji Publicznej Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej oraz  na tablicy informacyjnej w siedzibie Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

W ramach konkursu zadanie realizowane będzie od dnia 1 lipca 2023 r. do dnia 31 grudnia 2023 r., natomiast  termin ponoszenia wydatków w ramach dofinansowanego zadania przewiduje się od momentu podpisania umowy na realizację zadania do 31 grudnia 2023 r.

 

marketing prawniczy

 

Źródło:

- komunikat, https://www.gov.pl/web/rodzina/rusza-i-otwarty-konkurs-ofert-na-realizacje-kampanii-spolecznej-promujacej-rodzicielstwo-zastepcze

 

Treści publikowane w serwisie internetowym PlanetaPrawo.pl mają charakter informacyjno-edukacyjny. Nie stanowią one porad prawnych i nie zastępują profesjonalnej pomocy prawnej. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek skutki związane z ich wykorzystywaniem. Wszelkie prawa zastrzeżone – powołując się na publikację podaj źródło.

Korzystając z naszych usług akceptujesz postanowienia Regulaminu oraz Polityki prywatności. Strona wykorzystuje pliki cookie. Możesz zarządzać plikami cookie poprzez modyfikację ustawień przeglądarki, z której korzystasz.

Przechodzę dalej