Rozpoczął się próbny egzamin radcowski KIRP

artykul

Ruszył próbny egzamin radcowski. Przez kilka kolejnych dni począwszy od dzisiaj przyszli radcowie prawni będą mogli sprawdzić stan swojej wiedzy i umiejętności pod kątem tegorocznego egzaminu zawodowego.

Próbny egzamin radcowski 2023 

Próbny egzamin radcowski to oferta skierowana do osób przystępujących do tegorocznego egzaminu zawodowego. Ogólnopolski próbny egzamin radcowski przeprowadzany jest na platformie szkoleniowej e-KIRP, a udział w nim jest bezpłatny.

Zdający próbny egzamin radcowski będą rozwiązywać zadania z zakresu prawa karnego, cywilnego lub rodzinnego, gospodarczego i administracyjnego oraz zasad wykonywania zawodu i zasad etyki. Próbny egzamin ma być okazją dla aplikantów sprawdzenia ich stanu przygotowań do egzaminu zawodowego, a także formą oswojenia i zaznajomienia się z jego charakterystyczną formą.

Próbny egzamin radcowski dostępny jest tylko dla osób, które ukończyły aplikację w grudniu 2022 roku. Warunkiem koniecznym było także zgłoszenie rejestracyjne oraz posiadanie konta na platformie szkoleniowej e-KIRP. Jak wynika z oficjalnej informacji, do próbnego egzaminu przystąpi w tym roku ponad 800 osób.

Próbny egzamin radcowski - harmonogram

Próbny egzamin radcowski, tak jak egzamin zawodowy, składa się z pięciu części, które zostaną przeprowadzone w następujących terminach:

 =  17 lutego 2023 r. – zadanie z prawa karnego (godz. 10.00, czas trwania 360 min),
 =  18 lutego 2023 r. – zadanie z prawa cywilnego lub rodzinnego (godz. 10.00, czas trwania 360 min),
 =  20 lutego 2023 r. – zadanie z prawa gospodarczego (godz. 10.00, czas trwania 360 min),
 = 21 lutego 2023 r. – zadanie z prawa administracyjnego oraz zadanie z zakresu zasad wykonywania zawodu lub zasad etyki (godz. 10.00, czas trwania 480 min).

Wyniki

Każdego dnia egzaminu o godzinie 10.00 na platformie e-KIRP w sekcji „Próbny egzamin radcowski KRRP 2023” aplikantom zostaną wyświetlone takie funkcjonalności:, jak  kazus z danego przedmiotu egzaminacyjnego oraz opcja przesłania zwrotnie pliku do sprawdzenia. Jak informuje KIRP, prace należy stworzyć dowolnym edytorem treści, pozwalającym na zapisanie pliku w jednym z następujących formatów: doc., docx., pdf.

Wyniki egzaminu mają być znane 10 marca.

 

Źródło:

- komunikat KIRP, https://kirp.pl/

 

Treści publikowane w serwisie internetowym PlanetaPrawo.pl mają charakter informacyjno-edukacyjny. Nie stanowią one porad prawnych i nie zastępują profesjonalnej pomocy prawnej. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek skutki związane z ich wykorzystywaniem. Wszelkie prawa zastrzeżone – powołując się na publikację podaj źródło. 

Korzystając z naszych usług akceptujesz postanowienia Regulaminu oraz Polityki prywatności. Strona wykorzystuje pliki cookie. Możesz zarządzać plikami cookie poprzez modyfikację ustawień przeglądarki, z której korzystasz.

Przechodzę dalej