Scripta przebojem wchodzi na rynek!

artykul

Program Scripta to narzędzie legal tech przeznaczone dla kancelarii prawnych. Zawiera szereg użytecznych w obrocie projektów dokumentów o charakterze prawnym, w tym umów. O zastosowaniu Programu Scripta rozmawiamy z jego współtwórcą.

[Autopromocja]

Pomysł na Program Scripta – wzory dokumentów dla profesjonalistów

Zgodnie z opisem znajdującym się na stronie głównej Programu Scripta, jest to nowoczesne narzędzie z dziedziny technologii prawniczej (legal tech), wspierające pracę prawnika lub przedsiębiorcy, stanowiące profesjonalną bazę projektów umów i innych dokumentów o charakterze prawnym. Zawiera ono starannie przygotowane wzory umów, jednostronnych oświadczeń woli, regulaminów, statutów osób prawnych i innych dokumentów.

Pomysł na Program Scripta narodził się z potrzeby - wskazuje jego współtwórca Radosław Terlecki, prawnik, autor publikacji dotyczących stosowania prawa. Z naszych analiz wynika, że prawnicy czasami niechętnie podejmują się projektowania skomplikowanych umów. Jest to spowodowane zawiłością przepisów prawnych materialnych, dotyczących stricte danego stosunku prawnego, jak i procesowych. Ponadto umowa, o ile nie ma to być wyłącznie jeden z typowych dokumentów (umów nazwanych), powinien zostać „skrojony na miarę” potrzeb klienta. O ile stworzenie projektu prostej umowy zwykle nie nastręcza kłopotów, o tyle umowy nienazwane, odzwierciedlające indywidualną współpracę przyszłych kontraktujących, wymagają poświęcenia wielu godzin pracy, konsultacji z klientem, analiz stanu prawnego. Do tego dochodzi oczywiście ryzyko działalności gospodarczej profesjonalisty, który za prawidłowość stworzonego dokumentu ponosi odpowiedzialność. Dlatego wyszliśmy naprzeciw profesjonalistom, którzy potrzebują rozwiązań niestandardowych. Program Scripta zawiera przemyślane wzory dokumentów, z których prawnik może czerpać, tworząc dla swoich klientów umowy skrojone na miarę. Przedstawiając nasz produkt nie pomijamy faktu, że zawiera on projekty umów rzadko spotykanych w obrocie, takie jak np. umowa sprzedaży nieruchomości z klauzulą earnout.

Program Scripta - unikalność produktu jest ważna

Program Scripta to jakość niespotykana w innych tego typu produktach – czytamy w ramach programscripta.pl. Wobec silnej konkurencji na rynku i powszechnej dostępności niektórych rozwiązań prawnych, wyróżniająca jakość jest dla nas priorytetem. Jest tym, po czym można nas poznać - dodaje Radosław Terlecki. Tworząc Program Scripta nie mamy ambicji zastąpienia pracy prawnika gotowymi projektami dokumentów. Tego po prostu nie da się zrobić. Zamiast tego chcemy, aby Program Scripta był „cyfrowym pomocnikiem” profesjonalisty. Narzędziem, który podpowiada, sugeruje radcy prawnemu lub adwokatowi możliwe rozwiązania, oszczędzając przy tym jego czas. Wysoka jakość powoduje, że nasz produkt staje się unikalny, niepowtarzalny. Nie prosimy naszych klientów o kupowanie produktu w ciemno. Program Scripta występuje również w wersji DEMO. Korzystanie z wersji demonstracyjnej nie wymaga płatności ani podawania jakichkolwiek danych osobowych. Ponadto działa online, podobnie jak pełna wersja. W ten sposób każdy może się zapoznać z naszym produktem i przetestować jego funkcjonalności.

Sztuczna inteligencja a przyszłość pracy prawnika

W dobie rozwoju sztucznej inteligencji wielu prawników zastanawia się, czy nie są oni świadkami rewolucji na rynku usług prawnych. Zadajemy sobie pytanie o przyszłość pracy prawnika. Czy jest możliwe zastąpienie prawnika przez sztuczną inteligencję?

Praca profesjonalnego pełnomocnika sprowadza się do zabiegów myślowych, polegających na interpretowaniu przepisów prawnych, łączeniu wynikających z nich unormowań i dopasowywaniu ich do stanu faktycznego. Specjaliści w dziedzinie programowania nie ustają w wysiłkach i z pewnością niektóre z usług prawnych już niebawem z powodzeniem będzie można świadczyć w sposób zautomatyzowany. Jednak, jak dodaje Radosław Terlecki, zawód prawnika to także rodzaj sztuki, której jak dotąd nie udało się wykonywać inaczej jak tylko przez pracę wysoko wykwalifikowanego fachowca. Stąd wydaje się, że jeszcze przez długi czas będziemy korzystali z pracy człowieka nie tylko w salach sądowych, ale i przy świadczeniu innych usług, takich jak doradztwo, mediacje, negocjacje, jak również sporządzanie opinii prawnych czy dokumentów.

 

 

Powyższy artykuł ma charakter autopromocyjny.

 

Treści publikowane w serwisie internetowym PlanetaPrawo.pl mają charakter informacyjno-edukacyjny. Nie stanowią one porad prawnych i nie zastępują profesjonalnej pomocy prawnej. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek skutki związane z ich wykorzystywaniem. Wszelkie prawa zastrzeżone – powołując się na publikację podaj źródło.

Korzystając z naszych usług akceptujesz postanowienia Regulaminu oraz Polityki prywatności. Strona wykorzystuje pliki cookie. Możesz zarządzać plikami cookie poprzez modyfikację ustawień przeglądarki, z której korzystasz.

Przechodzę dalej