Trwają zapisy na próbny egzamin radcowski 2024

artykul

Aplikanci, którzy chcieliby sprawdzić swą wiedzę i przetestować umiejętności mogą wziąć udział w próbnym egzaminie radcowskim.

Próbny egzamin radcowski - 3. edycja

Jak informuje KIRP, od 9 lutego trwają zapisy na egzamin próbny. Inicjatywa, podjęta trzy lata temu przez samorząd, na stałe wpisała się w model egzaminacyjnych przygotowań, a aplikanci co roku chętnie (i licznie) przystępują do tej formy sprawdzenia wiedzy i umiejętności. Próbny egzamin daje aplikantom możliwość zweryfikowania stanu ich przygotowań do egzaminu zawodowego, zaznajomienie z jego charakterystyczną formą, a także sprawdzenie się w warunkach możliwie bliskich egzaminowi, w szczególności biorąc pod uwagę poziom trudności zadań oraz czas potrzebny na rozwiązanie zadania.

 

Kto może przystąpić do egzaminu próbnego i jak przebiega?

Do udziału w próbnym egzaminie radcowskim uprawnieni są wyłącznie aplikanci, którzy ukończyli aplikację w grudniu 2023 roku.

Egzamin próbny, obejmujący pięć części pisemnych, odbędzie się w dniach:

 -   1 marca 2024 r. – zadanie z prawa karnego (godz. 10.00, czas trwania 360 min),
 -   4 marca 2024 r. – zadanie z prawa cywilnego lub rodzinnego (godz. 10.00, czas trwania 360 min),
 -   5 marca 2024 r. – zadanie z prawa gospodarczego (godz. 10.00, czas trwania 360 min),
 -   6 marca 2024 r. – zadanie z prawa administracyjnego oraz zadanie z zakresu zasad wykonywania zawodu lub zasad etyki (godz. 10.00, czas trwania 480 min).

Jak informuje KIRP, aby wziąć udział w Próbnym Egzaminie Radcowskim 2024 należy dokonać rejestracji na poszczególne terminy egzaminu. W tym celu należy zalogować się na platformę szkoleniową e-KIRP (www.e-kirp.pl) a następnie po przejściu na stronę domową wybrać sekcję Próbny egzamin radcowski 2024 oraz swoją OIRP.

 

 

Źródło:

Ogłoszenie o próbnym egzaminie radcowskim w 2024 r., https://kirp.pl/probne-egzaminy-radcowskie-w-2024-r-2/

 

>>Czytam więcej artykułów w: Egzaminy prawnicze

_____________________________________

Treści publikowane w serwisie internetowym PlanetaPrawo.pl mają charakter informacyjno-edukacyjny. Nie stanowią one porad prawnych i nie zastępują profesjonalnej pomocy prawnej. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek skutki związane z ich wykorzystywaniem. Wszelkie prawa zastrzeżone – powołując się na publikację podaj źródło. Wykorzystywanie zawartości serwisu internetowego PlanetaPrawo.pl jako danych treningowych AI jest zabronione. 

PlanetaPrawo.pl - przepisy, praktyczne komentarze, orzecznictwo, marketing prawniczy

Odwiedź nasz Sklep, polub nas na Facebooku, obserwuj nas na Twitterze

 

>>Powrót do artykułów w: Młody Prawnik

 

 

Korzystając z naszych usług akceptujesz postanowienia Regulaminu oraz Polityki prywatności. Strona wykorzystuje pliki cookie. Możesz zarządzać plikami cookie poprzez modyfikację ustawień przeglądarki, z której korzystasz.

Przechodzę dalej