Źródło grafiki: https://pixabay.com/illustrations/smartphone-control-city-industry-4-6265047/
Na początku marca odbędzie się konferencja naukowa, której organizatorem jest Zakład Prawa Administracyjnego INP PAN.Ma ona stanowić przyczynek do pogłębionej refleksji nad zastosowaniem AI w administracji publicznej.
W dniach 5 - 6 marca odbędzie się ogólnopolska konferencja naukowa „Wpływ Aktu w sprawie sztucznej inteligencji na funkcjonowanie administracji publicznej”. Wydarzenie to skupi się na zagadnieniach związanych z wykorzystaniem AI w sektorze publicznym, w tym realizacji wymogów Aktu w sprawie sztucznej inteligencji. Podczas konferencji przedstawione zostaną także perspektywy długofalowych zmian w funkcjonowaniu organów administracji publicznej w związku z wdrażaniem systemów AI.
Pierwszy dzień wydarzenia ma składać się z paneli eksperckich. Zaproszeni eksperci omówią zakres i konsekwencje stosowania Aktu w sprawie sztucznej inteligencji dla administracji publicznej oraz przedstawią etapy wdrażania systemów AI w administracji publicznej.
W ramach paneli omówione zostaną zagadnienia dotyczące m.in. zakresu stosowania Aktu w sprawie sztucznej inteligencji, identyfikacji i zarządzania systemami wysokiego ryzyka, rozwoju generatywnej sztucznej inteligencji, a także ochronie danych osobowych. Dodatkowo, przedstawione zostaną rzeczywiste przykłady zastosowania systemów AI w administracji publicznej, które posłużą wypracowaniu praktycznych wniosków i rekomendacji. Otwarta debata, z udziałem przedstawicieli krajowych organów i praktyków, umożliwi pogłębienie dyskusji oraz wskazanie rozwiązań umożlwiające stworzenie odpowiedniego otoczenia instytucjonalno-regulacyjnego do stosowania Aktu w sprawie sztucznej inteligencji w Polsce.
Drugiego dnia konferencji odbędzie się Forum Młodych Badaczy – „Transformacja Cyfrowa Administracji – Rola AI”, którego celem jest włączenie młodych naukowców z wiodących ośrodków akademickich oraz pracowników administracji publicznej w ogólnopolską debatę naukową. Dyskusja młodych badaczy będzie dotyczyć szans i wyzwań wynikających z wdrażania systemów sztucznej inteligencji w administracji publicznej ze szczególnym uwzględnieniem przepisów zawartych w Akcie w sprawie sztucznej inteligencji.
Źródło:
Komunikat INP PAN, https://inp.pan.pl/konferencje-naukowe/wplyw-aktu-w-sprawie-sztucznej-inteligencji-na-funkcjonowanie-administracji-publicznej/
__________________________________________________
Treści publikowane w serwisie internetowym PlanetaPrawo.pl mają charakter informacyjno-edukacyjny. Nie stanowią one porad prawnych i nie zastępują profesjonalnej pomocy prawnej. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek skutki związane z ich wykorzystywaniem. Wszelkie prawa zastrzeżone – powołując się na publikację podaj źródło. Wykorzystywanie zawartości serwisu internetowego PlanetaPrawo.pl jako danych treningowych AI jest zabronione.
PlanetaPrawo.pl - przepisy, praktyczne komentarze, orzecznictwo, marketing prawniczy
Polub nas na Facebooku, obserwuj nas na Twitterze oraz Instagramie
Szkolenie online dla adwokatów i aplikantów już 1 lutego
2023-01-27 10:00Czynności notarialne, które zdominowały 2022 rok
2023-06-07 13:00MS reformuje postępowanie cywilne
2023-03-12 10:00