Zabezpieczenia techniczne przetwarzanych danych osobowych - UODO zaprasza na webinarium

artykul

Webinarium na temat zabezpieczeń technicznych przetwarzanych danych osobowych odbędzie się we wrześniu. Urząd Ochrony Danych Osobowych zachęca do zadawania pytań, na które odpowie podczas tego wydarzenia.

Wdrożenie odpowiednich środków zabezpieczających przetwarzanie danych osobowych

Jednym z głównych obowiązków administratora jest wdrożenie odpowiednich środków technicznych i organizacyjnych, zapewniających bezpieczeństwo przetwarzanych danych i zgodność ich przetwarzania z przepisami rozporządzenia. Dodatkowo musi on także na bieżąco  sprawdzać skuteczność już funkcjonujących  zabezpieczeń, dlatego też „stosowanie zabezpieczeń” przybiera de facto charakter procesu ciągłego, nie zaś jednorazowego wdrożenia. Stałe monitorowanie stosowanych  systemów zabezpieczeń pozwala więc na identyfikację ich słabości czy występujących w nich luk, które w konsekwencji mogą doprowadzić do poważnych naruszeń ochrony danych osobowych.  

Webinarium: Zabezpieczenia techniczne przetwarzanych danych osobowych

Webinarium poświęcone tematyce technicznych zabezpieczeń przetwarzania danych osobowych będzie kontynuacją ubiegłorocznego spotkania, podczas którego podniesiono temat „Zgłoszenia naruszeń ochrony danych osobowych w praktyce”. Dlatego też UODO zaprasza administratorów oraz inspektorów ochrony danych  do zadawania pytań, na które odpowiedzi zostaną udzielone podczas samego wydarzenia. Pytania powinny mieć charakter ogólny i nie odnosić się do rozwiązań oferowanych i realizowanych przez konkretnych producentów czy dostawców.

Jak informuje UODO, pytania w formie tekstowej można przesyłać na adres web092022@uodo.gov.pl do dnia 1 sierpnia 2022, do godz. 10.00 z dopiskiem „Webinarium: Zabezpieczenia techniczne przetwarzanych danych osobowych”.

Jak wskazano w oficjalnej informacji, dokładny termin webinarium oraz link do konferencji zostanie opublikowany w oddzielnym komunikacie na oficjalnej stronie UODO.

 

Źródło:
Webinarium poświęcone zabezpieczeniom technicznym przetwarzanych danych osobowych, https://uodo.gov.pl/pl/138/2406

 

Treści publikowane w Serwisie internetowym PlanetaPrawo.pl mają charakter informacyjno-edukacyjny. Nie stanowią one porad prawnych i nie zastępują profesjonalnej pomocy prawnej. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek skutki związane z ich wykorzystywaniem. Wszelkie prawa zastrzeżone – powołując się na publikację podaj źródło.

Korzystając z naszych usług akceptujesz postanowienia Regulaminu oraz Polityki prywatności. Strona wykorzystuje pliki cookie. Możesz zarządzać plikami cookie poprzez modyfikację ustawień przeglądarki, z której korzystasz.

Przechodzę dalej