Przedmiotem umowy dzierżawy może być nieruchomość. Wśród nieruchomości wyróżnia się szczególnie grunty, w tym grunty rolne. Do tych ostatnich należą m.in. grunty orne. Jak powinna brzmieć umowa dzierżawy gruntu rolnego? Sprawdźmy.
Hałas ciężarówek, światła reflektorów, smród odchodów i spalin - oto niektóre przykłady immisji pośrednich, o które procesują się Polacy. Jakie jeszcze przykłady immisji znajdziemy w orzecznictwie sądowym? Sprawdźmy.
26 lipca otwarto posiedzenie Rady Nieodpłatnej Pomocy Prawnej, Nieodpłatnego Poradnictwa Obywatelskiego oraz Edukacji Prawnej.
TSUE dokonał wykładni "rozporządzenia Bruksela II bis", które ustanawia na poziomie Unii reguły jurysdykcyjne między innymi w sprawach dotyczących pieczy nad dzieckiem.
Podejmowanie działań mających na celu przywrócenie posiadania jest wyjątkiem od ogólnego zakazu samopomocy. Kiedy i w jaki sposób można przywrócić posiadanie?
Odnowienie stanowi jedną z instytucji cywilnoprawnych. Spójrzmy na jej wymiar praktyczny omawiając umowę odnowienia na przykładach.
Ustawodawca nie zdecydował się na prawne uregulowanie związków partnerskich, toteż w praktyce występują liczne problemy związane choćby z rozliczeniami pomiędzy byłymi konkubentami.
Odpowiadamy na pytania dotyczące immisji.