Standardy przesłuchań, właściwość sądów, opłaty za usługi zawodowych pełnomocników, e-Doręczenia - to tylko niektóre zmiany, jakie obejmą wymiar sprawiedliwości.
Cyberprzestępczość to potencjalne zagrożenie czyhające na każdego użytkownika Internetu. Dlatego warto wiedzieć, jak się przed nim chronić.
Polska dołączyła do Państw aktywnie wspierających sądownictwo międzynarodowe. W Hadze podpisano ważną umowę.
Tymczasowe aresztowanie to instytucja, która wymaga wprowadzenia pilnych zmian. Na przeciw potrzebom wyszła adwokatura, która przedstawiła własny projekt nowelizacji procedury karnej.
Aktualne przepisy nie gwarantują wystarczającej ochrony wszystkim grupom mniejszościowym, szczególnie narażonym na dyskryminację, uprzedzenia i przemoc, dlatego rząd zmienia Kodeks karny.
Przedstawiono założenia najnowszej reformy, która ma poprawić bezpieczeństwo na polskich drogach. Wśród propozycji znalazły się m.in. ograniczenie redukcji punktów karnych czy możliwość cofnięcia uprawnień do kierowania pojazdem.
Projekt zmian w ustawie - Prawo o prokuraturze stał się przedmiotem opinii, którą NRA sporządziła w odpowiedzi na prośbę Ministerstwa Sprawiedliwości.
Resort sprawiedliwości podzielił stanowisko RPO, że konieczna jest nowelizacja Kodeksu karnego.