Do laski marszałkowskiej trafił projekt ustawy nowelizującej Kodeks karny. Chodzi o przestępstwa o charakterze seksualnym. Co zawiera projekt? Sprawdzamy.
Adepcie sztuki prawniczej, sprawdź swoją wiedzę! Tym razem studentom prawa oraz aplikantom proponujemy rozwiązanie testu sprawdzającego wiedzę z zakresu zasad odpowiedzialności karnej.
W dniach 20 - 26 lutego odbywa się kolejna już odsłona akcji koordynowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości, podczas której pokrzywdzeni mogą bezpłatnie skorzystać z informacji prawnej.
Przeprowadzona w 2016 roku reforma procesowa sprawiła, że dopuszczalne stało się wykorzystywanie dowodów pozyskiwanych w sposób nielegalny, np. w toku nielegalnej inwigilacji obywateli.
Dzieci są z każdym rokiem coraz bardziej narażone na przestępstwa o charakterze seksualnym zarówno w Internecie, jak i poza nim. W samym 2022 r. zetknęło się z tym zjawiskiem 1,5 miliona dzieci w UE. Dlatego też na poziomie Unii proponuje się aktualizację przepisów w tym zakresie.
15 lutego 2024 r. weszła w życie ustawa zmieniająca, której potoczna nazwa wzięła się od kilkuletniego Kamilka z Częstochowy, który został zakatowany przez swego ojczyma.
Adepcie sztuki prawniczej, sprawdź swoją wiedzę! Tym razem studentom prawa oraz aplikantom proponujemy rozwiązanie testu sprawdzającego wiedzę z zakresu prawa karnego.
NRA przedstawiła projekt zmian w KPK, polegających na wyeliminowaniu z procedury karnej instytucji "sprzeciwu prokuratora” przy tzw. aresztach warunkowych i przy wydaniu listu żelaznego.