Standardy przesłuchań, właściwość sądów, opłaty za usługi zawodowych pełnomocników, e-Doręczenia - to tylko niektóre zmiany, jakie obejmą wymiar sprawiedliwości.
Zawód sędziego należy do najbardziej prestiżowych, a jednocześnie wymagających zawodów prawniczych.
Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka to święto podstawowych praw i wolności przysługujące każdemu człowiekowi, niezależnie od jego pochodzenia, narodowości, religii, płci czy statusu społecznego.
Sąd Najwyższy stwierdził, że zaniechanie należytej weryfikacji wieku pozwanego prowadziło do zaburzenia istniejących stosunków społecznych.
Mimo że czas epidemii dobiegł końca, w niektórych sądach wciąż obowiązują zakazy wstępu publiczności na posiedzenia i rozprawy sądowe.
Powołanie do obowiązkowej zasadniczej służby wojskowej lub na ćwiczenia może być wadliwe. Problemem staje się odwołanie od wydanej decyzji.
W dniu 14 października Komisja Wenecka i Dyrektoriat Generalny ds. Praw Człowieka Rady Europy wydały opinię nt. europejskich standardów regulujących status sędziego.
Przesłanki ubiegania się o przeniesienie na inne miejsce służbowe są zbyt rygorystyczne - wynika ze skarg sędziów i asesorów.