W ocenie SN odmowa odebrania którejkolwiek karty do głosowania w wyborach do Sejmu i do Senatu lub w referendum ogólnokrajowym musi być odnotowywana w spisie wyborców.
Czy e-voting rozwiąże problem niskiej frekwencji? Ośrodek Badań, Studiów i Legislacji KRRP podjął analizy dot. możliwości wprowadzenia w Polsce głosowania w wyborach przez Internet.
W dniu 4 października TK stwierdził niezgodność z Konstytucją przepisów dotyczących opłat za czynności adwokackie.
Połączenie samorządów i zawodów adwokackiego oraz radcowskiego to jeden z pomysłów, który miałby być zrealizowany po wyborach parlamentarnych.
Wniosek o udzielenie zabezpieczenia praw wyborczych stał się przedmiotem rozstrzygnięcia SN.
Płatność za przejazd autostradami nie może stanowić czynnika dyskryminującego. Okazuje się jednak, że obowiązujące status quo silnie uderza w seniorów.
Konstytucyjna procedura powołania Rady Ministrów uwzględnia trzy tryby. Rząd może zostać uformowany nawet w braku większościowego poparcia parlamentu. W jaki sposób dochodzi do powołania rządu? Analiza przepisów Konstytucji.
Zastosowanie zasad kumulacji kar przez sąd prowadzi niekiedy do każdorazowo dłuższego faktycznego pozbawienia wolności, niż w sytuacji, gdyby kary jednostkowe nie zostały powiązane karą łączną.