Zdarzają się konflikty małżeńskie głębokie do tego stopnia, że nawet porozumiewanie się między stronami mieszkającymi w tym samym domu następuje w formie pisemnej. W 2020 r. Sąd Apelacyjny w Poznaniu wyjaśnił, kiedy brak zgody na rozwód małżonka niewinnego rozkładu pożycia może być sprzeczny z zasadami współżycia społecznego.
Ustanowienie rozdzielności majątkowej przed rozwodem może być dobrym rozwiązaniem i zapobiec sporom o podział majątku w trakcie rozwodu. [Artykuł sponsorowany]
W ocenie Sądu Najwyższego wyniki wykładni językowej, systemowej i funkcjonalnej art. 43 par. 2 k.r.o. nie wykluczają uznania winy rozkładu pożycia za powód przemawiający za ustaleniem nierównych udziałów w majątku wspólnym małżonków.
Pomoc adwokata w sprawach rodzinnych bywa niezbędna. Profesjonalista doradzi, jak w najkorzystniejszy i najszybszy sposób zakończyć rozprawę, postępując przy tym w zgodzie ze wszelkimi standardami. [Artykuł sponsorowany]
Sąd Najwyższy rozpoznał skargę nadzwyczajną dotyczącą naruszenia praw strony w procesie o rozwód.
W niniejszym artykule podpowiadamy, na czym polega odpowiedzialność małżonka upadłego i w jaki sposób można ją ograniczyć.
Wybudowany wspólnie przez małżonków dom nie zawsze będzie własnością obydwojga. Warto wiedzieć, dlaczego.
Małżeńska wspólność ustawowa to podstawowy ustrój majątkowy łączący małżonków. Nie oznacza to jednak, że wszystko, co posiadają małżonkowie jest wspólne.