W piątek, 3 marca ruszyło przyjmowanie zgłoszeń do konkursu na aplikację uzupełniającą sędziowską w 2023 r.
Aplikacja jest formą szkolenia zawodowego mającego na celu przygotowanie do wykonywania określonego zawodu prawniczego. Aplikacja uzupełniająca sędziowska trwa 18 miesięcy.
Szkolenie na aplikacji odbywa się zgodnie z uchwalonymi przez Radę Programową programami w cyklach szkoleniowych. Cykl szkoleniowy obejmuje zajęcia oraz kilkutygodniowe praktyki i może skończyć się sprawdzianem wiedzy i umiejętności. Zajęcia dla aplikantów aplikacji uzupełniającej sędziowskie jodbywają się w soboty i niedziele zgodnie z programem aplikacji, z kolei praktyki dla aplikantów odbywają się w wymiarze jednego dnia tygodniowo.
W piątek 3 marca ruszyło przyjmowanie zgłoszeń do konkursu na aplikację uzupełniającą sędziowską, który odbędzie się w dniu 25 kwietnia 2023 r. Kandydaci przystępujący do konkursu dokonują zgłoszenia tylko i wyłącznie w formie elektronicznej za pośrednictwem systemu Internetowej Rekrutacji Kandydatów (IRK).
Aby złożyć zgłoszenie do konkursu należy:
1. Założyć, po zapoznaniu się z klauzulą informacyjną RODO, konto na stronie: rekrutacja.kssip.gov.pl, wybrać opcję Aplikacja uzupełniająca sędziowska, następnie opcjęUtwórz konto (prawy górny róg strony). Do założenia konta wymagane będzie podanie adresu e-mail oraz określenie hasła.
2. Aktywować założone konto klikając w link dostępny w mailu wysłanym automatycznie na adres e-mail wskazany podczas tworzenia konta.
3. Zalogować się do utworzonego i aktywowanego konta, a następnie uzupełnić podstawowe dane osobowe w zakładce Formularze osobowe>>Podstawowe dane osobowe.
Pamiętaj! Założenie i aktywowanie konta nie jest równoznaczne ze złożeniem zgłoszenia do konkursu.
Zgłoszenia do konkursu trwająjod dnia 3 marca 2023 r. od godz. 12:00 do dnia 17 marca 2023 r. do godz. 23:59
>> Zobacz też: Jak odnieść sukces na egzaminie?[autopromocja]
Osoby zgłaszające się na konkurs na aplikację uzupełniającą sędziowską muszą złożyć komplet dokumentów. Wśród nich znajduje się:
a) odpis dyplomu (bez suplementu) albo zaświadczenia o zdanym egzaminie magisterskim, jako potwierdzające ukończenie wyższych studiów prawniczych w Rzeczypospolitej Polskiej i uzyskanie tytułu zawodowego magistra lub zagranicznych studiów prawniczych uznanych w Rzeczypospolitej Polskiej (1 plik);
b) dowód uiszczenia opłaty za udział w konkursie (1 plik);
c) dowód osobisty (1 plik);
d) zaświadczenie o zatrudnieniu, potwierdzające okoliczności, o których mowa w art. 37b ust. 1 pkt 2 i 3 ustawy o KSSiP, ewentualnie inne dokumenty, np. świadectwa pracy potwierdzające przedmiotowe okoliczności (po 1 pliku dla zaświadczenia o aktualnym zatrudnieniu oraz ewentualnych wcześniejszych doświadczeniach zawodowych).
Opłata za udział w konkursie wynosi 872,50 zł
Źródło:
- Komunikat nr 9/2023 Dyrektora Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury z dnia 3 marca 2023 r. w sprawie rozpoczęcia przyjmowania zgłoszeń do konkursu na aplikację uzupełniającą sędziowską w 2023 r. oraz określenia trybu ich składania.
>>Czytam więcej artykułów w: Egzaminy prawnicze
_____________________________________
Treści publikowane w serwisie internetowym PlanetaPrawo.pl mają charakter informacyjno-edukacyjny. Nie stanowią one porad prawnych i nie zastępują profesjonalnej pomocy prawnej. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek skutki związane z ich wykorzystywaniem. Wszelkie prawa zastrzeżone – powołując się na publikację podaj źródło. Wykorzystywanie zawartości serwisu internetowego PlanetaPrawo.pl jako danych treningowych AI jest zabronione.
PlanetaPrawo.pl - przepisy, praktyczne komentarze, orzecznictwo, marketing prawniczy
Odwiedź nasz Sklep, polub nas na Facebooku, obserwuj nas na Twitterze
Test powtórkowy dla studentów i aplikantów - prawoznawstwo
2023-02-27 22:13Przerwa na karmienie dziecka tylko z lekarskim zaświadczeniem
2023-03-24 09:30