Źródło grafiki: https://pixabay.com
Część pisemna egzaminu prokuratorskiego odbyła się w marcu. Teraz komisja egzaminacyjna podała oficjalne wyniki.
Egzamin prokuratorski składa się z dwóch części. Część pierwsza – pisemna, odbyła się 9 i 10 marca 2023 roku. Od jej wyniku zależy, kto dostanie się do drugiego etapu, czyli części ustnej. Ta rozpocznie się już niebawem, bo 12 kwietnia i potrwa do 19 kwietnia.
W dniu 6 kwietnia, w Wielki Czwartek, poznaliśmy pierwsze oficjalne wyniki egzaminu prokuratorskiego. W oficjalnym komunikacie podano listę osób, które zakwalifikowały się do części ustnej. Na owej liście widnieje 175 nazwisk, z których część zasili niebawem szeregi polskiej prokuratury.
Część ustna egzaminu prokuratorskiego odbędzie się w dniach 12 – 19 kwietnia w siedzibie Krajowej Szkoły w Krakowie. Każdego dnia do egzaminu przystąpi 28 osób, z wyjątkiem 19 kwietnia, kiedy część ustną będzie zdawać jedynie 8 osób.
Uczestnicy egzaminu ustnego zostali podzieleni na 3 grupy. Egzamin prokuratorski część ustna będzie przeprowadzany w następujących godzinach: godzina 8.00 – grupa I, godzina 11.00 – grupa druga oraz godzina 14.00 – grupa trzecia.
Czytaj też: Egzamin sędziowski 2023: Znamy oficjalne wyniki części pisemnej
Osoby zdające egzamin w danym dniu mają obowiązek stawić się w miejscu jego przeprowadzenia bez osobnych wezwań, nie później niż 30 minut przed jego rozpoczęciem. Niestawienie się zdającego, niezależnie od przyczyny, będzie uważane za nieprzystąpienie do egzaminu. Osoby przybywające na egzamin prokuratorski muszą posiadać ważny dokument tożsamości.
W trakcie części ustnej zdający mogą korzystać jedynie z aktów prawnych udostępnionych przez komisję egzaminacyjną oraz stanowisk komputerowych wyposażonych w bazę aktów prawnych ograniczoną jedynie do ich tekstów.
Źródło:
- oficjlany komunikat KSSIP, https://www.kssip.gov.pl/
Treści publikowane w serwisie internetowym PlanetaPrawo.pl mają charakter informacyjno-edukacyjny. Nie stanowią one porad prawnych i nie zastępują profesjonalnej pomocy prawnej. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek skutki związane z ich wykorzystywaniem. Wszelkie prawa zastrzeżone – powołując się na publikację podaj źródło.
Egzamin adwokacki i radcowski 2024: Dziś prawo gospodarcze
2024-04-25 14:10Test powtórkowy dla studentów i aplikantów – prawo pracy
2022-11-04 11:50