Źródło grafiki:
6 maja przyszli sędziowie rozpoczną zmagania w ramach drugiej części egzaminu sędziowskiego.
Egzamin sędziowski składa się z części pisemnej i ustnej. Warunkiem zdania egzaminu sędziowskiego jest uzyskanie co najmniej 60% możliwych do zdobycia punktów zarówno z części pisemnej, jak i części ustnej egzaminu, lecz nie mniej niż 50% z każdej dziedziny w części ustnej egzaminu. Do części ustnej egzaminu nie może zostać dopuszczony zdający, który za rozwiązanie jednego z zadań praktycznych uzyskał mniej niż 30% możliwych do zdobycia punktów.
Zadania praktyczne na część pisemną oraz kazusy na część ustną egzaminu sędziowskiego opracowuje zespół egzaminacyjny powołany przez Ministra Sprawiedliwości na wniosek Dyrektora Krajowej Szkoły.
>> Zobacz też: Egzamin sędziowski 2023: Startuje część ustna
Część ustna egzaminu sędziowskiego rozpocznie się 6 maja i potrwa do 21 maja. Zostanie przeprowadzona w siedzibie KSSiP w Krakowie. Rejestracja zdających rozpocznie się każdego dnia o godzinie 7.45 oraz 12.00. Przed rozpoczęciem egzaminu zdający zobowiązani są okazać ważny dowód tożsamości.
Jak wynika z Informacji komisji egzaminacyjnej powołanej do przeprowadzenia egzaminu sędziowskiego w 2024 r. w sprawie publikacji listy osób dopuszczonych do części ustnej egzaminu, część ustną zdawać będzie 249 osób. Dla przypomnienia do części pisemnej przystąpiło 263 kandydatów.
Do części ustnej dopuszczeni zostali ci zdający, którzy za rozwiązanie każdego z praktycznych zadań pisemnych uzyskali nie mniej niż 18 pkt. i z obydwu zadań praktycznych ogółem nie mniej niż 72 punkty.
Źródło:
- Komunikat KSSIP, https://www.kssip.gov.pl/sites/default/files/2etapes2024.pdf
- Komunikat Nr 9/2024 Dyrektora Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury z dnia 26 marca 2024 r. w sprawie publikacji listy osób przystępujących do egzaminu sędziowskiego w dniach 9 i 10 kwietnia 2024 r.
>>Czytam więcej artykułów w: Egzaminy prawnicze
_____________________________________
Treści publikowane w serwisie internetowym PlanetaPrawo.pl mają charakter informacyjno-edukacyjny. Nie stanowią one porad prawnych i nie zastępują profesjonalnej pomocy prawnej. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek skutki związane z ich wykorzystywaniem. Wszelkie prawa zastrzeżone – powołując się na publikację podaj źródło. Wykorzystywanie zawartości serwisu internetowego PlanetaPrawo.pl jako danych treningowych AI jest zabronione.
PlanetaPrawo.pl - przepisy, praktyczne komentarze, orzecznictwo, marketing prawniczy
Odwiedź nasz Sklep, polub nas na Facebooku, obserwuj nas na Twitterze
Egzamin notarialny bez aplikacji
2023-06-12 06:30Planujesz aplikację? 16 sierpnia mija ważny termin!
2023-08-13 10:00Zdolność prawna osoby fizycznej
2022-04-19 10:10