Deprecated: strripos(): Passing null to parameter #2 ($needle) of type string is deprecated in /home/scripta/domains/planetaprawo.pl/public_html/core/classes/bootstrap/Initializer.php on line 61
Kolejne komisje ogłosiły wyniki egzaminu adwokackiego 2023

Kolejne komisje ogłosiły wyniki egzaminu adwokackiego 2023

artykul

24 maja to kolejny dzień, w którym komisje egzaminacyjne publikują wyniki tegorocznego egzaminu adwokackiego. Spójrzmy na najnowsze statystyki.

Wyniki egzaminu adwokackiego w Rzeszowie

Po tym, jak oficjalne wyniki podały komisje egzaminacyjne w Szczecinie, Białymstoku i w Warszawie (Komisja nr 9), dziś przyszedł czas na Rzeszów. Listę osób, które otrzymały pozytywny wynik z egzaminu adwokackiego, przeprowadzonego w dniach 25-28 kwietnia 2023 r., opublikowano na stronie Okręgowej Rady Adwokackiej w Rzeszowie. Znajduje się na niej wykaz 41 nazwisk, które niebawem zasilą szeregi polskiej adwokatury.

>>Zobacz też: Wyniki egzaminu adwokackiego 2023 w Szczecinie i Białymstoku

Nowe wyniki egzaminu adwokackiego ogłoszone przez komisje egzaminacyjne w Warszawie

W dniu dzisiejszym kolejne wyniki egzaminu adwokackiego ogłosiły również komisje egzaminacyjne z siedzibą w Warszawie.  Z opublikowanej przez Komisję nr 2 listy wynika, że egzamin adwokacki zdało 50 osób, zaś 14 zdających otrzymało wynik negatywny. Z kolei wśród 66 osób zdających egzamin przed Komisją nr 5, wynikiem pozytywnym może pochwalić się 56 zdających, natomiast pozostałe 10 osób otrzymało wynik negatywny.   

 

 

Wyniki egzaminu adwokackiego ogłosiła dziś również Komisja nr 7. Spośród 67 zdających, wynik pozytywny otrzymało 60 osób, wynik negatywny zaś jedynie 7 zdających. 

>> Czytam więcej artykułów w: Egzaminy prawnicze

Egzamin adwokacki 2023

Egzamin adwokacki odbył się w dniach 25-28 kwietnia 2023 r. Przeprowadziło go 27 komisji egzaminacyjnych, powołanych przez Ministra Sprawiedliwości, mających siedziby w Białymstoku, Gdańsku (2 komisje), Katowicach (3 komisje), Kielcach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Poznaniu (2 komisje), Rzeszowie, Szczecinie, Toruniu, Warszawie (10 komisji) i we Wrocławiu (2 komisje). Wnioski o dopuszczenie do egzaminu adwokackiego złożyło 1558 osób, w tym 1264 aplikantów i 294 osoby uprawnione z innych tytułów.

 

 

Źródło:

- wyniki egzaminu adwokackiego, https://www.ora-warszawa.com.pl/egzamin-adwokacki-wyniki/

- wyniki egzaminu adwokackiego, http://www.ora.rzeszow.pl/egzamin-adwokacki-2023-r-wyniki/2023/05/23

 

Treści publikowane w serwisie internetowym PlanetaPrawo.pl mają charakter informacyjno-edukacyjny. Nie stanowią one porad prawnych i nie zastępują profesjonalnej pomocy prawnej. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek skutki związane z ich wykorzystywaniem. Wszelkie prawa zastrzeżone – powołując się na publikację podaj źródło. Wykorzystywanie zawartości serwisu internetowego PlanetaPrawo.pl jako danych treningowych AI jest zabronione.

Korzystając z naszych usług akceptujesz postanowienia Regulaminu oraz Polityki prywatności. Strona wykorzystuje pliki cookie. Możesz zarządzać plikami cookie poprzez modyfikację ustawień przeglądarki, z której korzystasz.

Przechodzę dalej