Podano termin egzaminu prokuratorskiego w 2024 roku

Podano termin egzaminu prokuratorskiego w 2024 roku

Źródło grafiki: https://pixabay.com

Poznaliśmy termin egzaminu prokuratorskiego w 2024 roku. Kiedy odbędzie się część pisemna?

Egzamin prokuratorski w 2024 roku

Aplikanci przystępują do egzaminu prokuratorskiego nie później niż w terminie miesiąca od dnia ukończenia aplikacji prokuratorskiej, a o terminie tego egzaminu obwieszcza w Biuletynie Informacji Publicznej Dyrektor Krajowej Szkoły,  co najmniej na 4 miesiące przed dniem zakończenia aplikacji prokuratorskiej. Jak wynika z komunikatu Dyrektora Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury z dnia 2 października 2023 r. w sprawie ogłoszenia terminu egzaminu prokuratorskiego w 2024 r., egzamin prokuratorski odbędzie się w dniach: 11 kwietnia 2024 r. - część pisemna z prawa karnego oraz 12 kwietnia 2024 r. - część pisemna z prawa cywilnego i prawa administracyjnego.

Czytam też: Egzamin prokuratorski 2023 - podano oficjalne wyniki

 

Etapy egzaminu prokuratorskiego

Warunkiem zdania egzaminu prokuratorskiego jest uzyskanie co najmniej 60% możliwych do zdobycia punktów zarówno z części pisemnej, jak i części ustnej egzaminu, lecz nie mniej niż 50% z każdej dziedziny w części ustnej egzaminu. Do części ustnej egzaminu nie może zostać dopuszczony zdający, który za rozwiązanie jednego z zadań praktycznych uzyskał mniej niż 30% możliwych do zdobycia punktów.

Czytam też: Egzamin prokuratorski: Jak przebiega część ustna?

Komisja egzaminacyjna

W skład komisji egzaminacyjnej wchodzi:

1) przewodniczący wskazany przez Prokuratora Generalnego spośród prokuratorów;
2) sekretarz wskazany przez Dyrektora Krajowej Szkoły spośród prokuratorów delegowanych do Krajowej Szkoły;
3) 7 prokuratorów wskazanych przez Prokuratora Generalnego, po uzgodnieniu z Prokuratorem Krajowym, specjalistów z poszczególnych dziedzin prawa i nauk pokrewnych objętych zakresem egzaminu;
4) prokurator wskazany przez Dyrektora Krajowej Szkoły spośród prokuratorów będących wykładowcami Krajowej Szkoły, specjalista z poszczególnych dziedzin prawa i nauk pokrewnych objętych zakresem egzaminu.

W pracach komisji egzaminacyjnej uczestniczy przedstawiciel Ministra Sprawiedliwości w charakterze obserwatora. W pracach komisji egzaminacyjnej może także uczestniczyć przedstawiciel Krajowej Rady Prokuratorów przy Prokuratorze Generalnym w charakterze obserwatora.

Czytam też: Egzamin prokuratorski: część pisemna w pytaniach i odpowiedziach

>>Czytam więcej artykułów w: Egzaminy prawnicze

 

Źródło:

Komunikat Nr 22/2023 Dyrektora Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury z dnia 2 października 2023 r. w sprawie ogłoszenia terminu egzaminu prokuratorskiego w 2024 r. 

_____________________________________

Treści publikowane w serwisie internetowym PlanetaPrawo.pl mają charakter informacyjno-edukacyjny. Nie stanowią one porad prawnych i nie zastępują profesjonalnej pomocy prawnej. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek skutki związane z ich wykorzystywaniem. Wszelkie prawa zastrzeżone – powołując się na publikację podaj źródło. Wykorzystywanie zawartości serwisu internetowego PlanetaPrawo.pl jako danych treningowych AI jest zabronione. 

PlanetaPrawo.pl - przepisy, praktyczne komentarze, orzecznictwo, marketing prawniczy

Odwiedź nasz Sklep, polub nas na Facebooku, obserwuj nas na Twitterze

 

>>Powrót do artykułów w: Młody Prawnik

Korzystając z naszych usług akceptujesz postanowienia Regulaminu oraz Polityki prywatności. Strona wykorzystuje pliki cookie. Możesz zarządzać plikami cookie poprzez modyfikację ustawień przeglądarki, z której korzystasz.

Przechodzę dalej