Źródło grafiki: https://pixabay.com/photos/the-legal-justice-law-right-4926021/
Prawo do obrony i sztuka zarządzania- to główne tematy lutowych wykładów dla adwokatów i aplikantów adwokackich.
Adwokatura opublikowala harmonogram szkoleń, jakie w lutym zaplanowano dla adwokatów i aplikantów adwokackich. Wykłady są bezpłatne, a ich nagrania będą dostępne na e-Palestrze. W lutym odbędą się cztery spotkania, podczas których prowadzący szkolenie omówią następujące tematy:
- 5 lutego 2025 r. (180 min.): „Dostęp do wymiaru sprawiedliwości dla osób z niepełnosprawnościami. Problematyka dla osób ze szczególnymi potrzebami w kontekście realizacji ich prawa do obrony”
- 12 lutego 2025 r. (180 min.): Zarządzanie kancelarią adwokacką
- 19 lutego 2025 r. (180 min.): Adwokat- menadżer czy przywódca
- 26 lutego 2025 r. (180 min.): Zarządzanie czasem.
Ostatnie trzy szkolenia stanowią element projektu „Sztuka zarządzania dla adwokatów” .
Regulamin doskonalenia zawodowego adwokatów wskazuje, że obowiązek doskonalenia zawodowego obejmuje zarówno adwokatów wykonujących zawód, jak i prawników zagranicznych wpisanych na listę prowadzoną przez okręgową radę adwokacką. W systemie doskonalenia zawodowego adwokatów mają prawo uczestniczyć także aplikanci.
Realizacja obowiązku doskonalenia zawodowego przez adwokata następuje w szczególności w formie:
1. samokształcenia;
2. udziału w szkoleniach, seminariach, konferencjach lub wykładach, a także innych formach organizowanych przez samorząd adwokacki;
3. udziału w szkoleniach, seminariach, konferencjach lub wykładach, a także innych formach organizowanych przez inne podmioty;
4. prowadzenia zajęć szkoleniowych dla aplikantów adwokackich w ramach szkolenia organizowanego przez samorząd adwokacki;
5. zajęć szkoleniowych, w tym edukacji prawnej, w ramach akcji społecznych organizowanych przez samorząd lub prowadzonych z jego udziałem.
Weryfikacja spełnienia obowiązku doskonalenia zawodowego przez adwokata następuje podczas wizytacji prowadzonej przez wizytatora na zasadach określonych w regulaminie w sprawie zakresu działania oraz zasad wynagradzania wizytatorów. Powyższe stanowi novum, jakie pojawiło się w nowym Regulaminie doskonalenia zawodowego adwokatów uchwalonym w dniu 8 września 2023 roku. Zniesiono bowiem obowiązek zbierania punktów doskonalenia zawodowego, który zastąpiono uprawnieniem okręgowej rady adwokackiej do weryfikowania spełnienia obowiązku doskonalenia zawodowego przez adwokata poprzez wizytację prowadzoną przez wizytatora.
Źródło:
Komunikat NRA, https://www.adwokatura.pl/konferencje-i-szkolenia/harmonogram-bezplatnych-wykladow-dla-adwokatow-i-aplikantow-adwokackich/
__________________________________________________
Treści publikowane w serwisie internetowym PlanetaPrawo.pl mają charakter informacyjno-edukacyjny. Nie stanowią one porad prawnych i nie zastępują profesjonalnej pomocy prawnej. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek skutki związane z ich wykorzystywaniem. Wszelkie prawa zastrzeżone – powołując się na publikację podaj źródło. Wykorzystywanie zawartości serwisu internetowego PlanetaPrawo.pl jako danych treningowych AI jest zabronione.
PlanetaPrawo.pl - przepisy, praktyczne komentarze, orzecznictwo, marketing prawniczy
Polub nas na Facebooku, obserwuj nas na Twitterze oraz Instagramie
Nowelizacja KPC: Struktura pism procesowych po 1 lipca
2023-07-01 10:20KIRP przedstawia plan szkoleń na maj
2023-05-07 19:45KSSiP przeszkoli radców prawnych
2023-08-27 08:00Podwyżki wynagrodzeń w sądach powszechnych
2025-02-20 20:00e-Urząd Skarbowy oferuje nowe usługi dla komorników
2023-01-29 14:00Wykorzystanie tajemnicy adwokackiej na wokandzie TK
2023-12-25 12:00Prezydium KRRP oceniło nowe stawki dla radców prawnych
2023-10-26 18:00Międzynarodowe Forum Sędziów - trwa rekrutacja
2023-06-24 18:50